G20’de Kripto Paralar Gündemde Olacak
G20’de Kripto Paralar Gündemde Olacak

G20’de Kripto Paralar Gündemde Olacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en gelişmiş 20 ülkesi, 15 Kasım 2022’de Endonezya’da toplanacak. Toplantının ardından Aralık ayında ise G20 topluluğunun dönem başkanlığını Hindistan üstlenecek.

G20 Endonezya Zirvesi öncesinde Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para düzenlemeleriyle ilgili konuştu. Sitharaman, “dijital varlıkları” düzenlemekle pek ilgilenmediklerini, ancak “kripto para düzenlemelerini” G20 zirvesinde konuşacaklarını açıkladı.

Dev Asya ülkesi, G20 üyelerinin hepsini ortak bir kripto düzenlemesi konusunda ikna etmek istiyor. Sitharaman, amaçlarının bu yönde olduğunu şu sözleriyle doğruluyor:

“Kripto paraların arkasında ne işlerin döndüğünü bilmiyoruz. İlaç finansmanı mı? Terör finansmanı mı? Veya sadece geçici bir trend mi? Sadece bir ülke bu alanda düzenleme yaparsa başarılı olamaz. Kriptonun ortak bir şekilde düzenlenmesi için G20 ülkelerinin birliğine ihtiyacımız var.”

Hindistan’ın kripto paralara bakışı yıllardır değişmedi. Yöneticiler, kripto paralardan oldukça rahatsız. G20’nin dönem başkanlığını üstlenecek olan Asya ülkesi, kripto konusunu masaya koymaya hazırlanıyor.

Terör Örgütleri, Kripto Paraları Mı Kullanıyor?

Birleşmiş Milletler yetkililerinden üst düzey bir isim, terörün kripto ile daha rahat finanse edilebildiğini düşünüyor. BM yetkilisi Svetlana Martynova, kripto paralar üzerinden terör finansmanının son yıllarda 4-5 kat arttığını iddia etti. Martynova’nın söylemine göre terör olaylarının beşte birinin finansmanında kripto paralar etkili.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!