NFT
Ünlü Kripto Para CEO’su Hindistan Hükümetine Regülasyon Çağrısı Yaptı!
Ünlü Kripto Para CEO’su Hindistan Hükümetine Regülasyon Çağrısı Yaptı!

G20 Ülkesi Bu Ülke, Kripto Paralarla İlgili Tutumunu Önümüzdeki Aylarda Belirleyeceğini Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan Maliye Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkili yaptığı açıklamada, ülkenin kapsamlı bir analiz yapacağını ve önümüzdeki aylarda kripto para birimlerine ilişkin duruşu hakkında bir karar vereceğini duyurdu.

Hindistan, G20 Rehberliğinin Ardından Önümüzdeki Aylarda Kripto Para Tutumunu Belirleyecek

Bu karar, son müzakereleri sırasında G20 liderleri tarafından onaylanan kripto düzenlemelerine ilişkin küresel çerçeveden etkilenecek.

Ekonomik İşler Departmanı Sekreteri Ajay Seth, “Hindistan’ın pozisyonuna önümüzdeki aylarda karar verilecek” dedi.

Riski değerlendirme çerçevesi G20 tarafından bir araya getirildiği için Hindistan’ın, ülkenin ihtiyaçlarına uygun bir politika oluşturmadan önce “liderlerin küresel olarak neyi kabul ettiklerini dikkatle değerlendireceğini vurguladı.

Hindistan’ın kripto para birimlerine yaklaşımı süregelen bir tartışma konusu olmuştur. Ülke bir zamanlar gelişen bir kripto endüstrisine ev sahipliği yapıyordu.

Ancak sıkı vergiler, kripto piyasasındaki gerileme, düzenleyici belirsizlikler ve büyük kripto borsalarına karşı yaptırım eylemleri gibi zorluklarla karşılaştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin’de Alışılmadık Hata: 1.800 Dolar Transfer Etmek İçin 500.000 Dolar İşlem Ücreti Ödedi!

Seth’in açıklamaları, Hindistan’ın yaklaşımında bir değişim olduğunu ve kripto para birimleri için yerel mevzuatın potansiyel gelişimine işaret ediyor.

Bu, 2022’nin başlarında beklemeye alınan bir yasa tasarısı aracılığıyla kapsamlı kripto mevzuatı getirmeye yönelik önceki planlardan bir sapmayı gösteriyor.

Ülkenin merkez bankası bir kripto yasağını savunurken, hükümet konuyla ilgili resmi bir duruş benimsemedi ve bu da bu rotayı takip etme konusunda isteksiz olduğunu gösteriyor.

G20’nin analiz belgesi de kripto para birimleri üzerinde genel bir yasak uygulanmasına karşı tavsiyede bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!