sikayetkripto
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!

FTX’in Yeni CEO’su Personeline Çağrı Yaptı: Personelden Ne İstedi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray III, geçen haftaki iflas koruma başvurusunun ardından yapılan bir toplantı sırasında personeli bir araya gelmeye çağırdı.

FTX Yeniden Yapılanıyor, Yeni CEO Şirket Toplantısında Çalışanlardan Destek İstedi

Toplantıya katılanlara göre Ray personele “Desteğinize ihtiyacımız var” dedi.

Eski milyarder Sam Bankman-Fried, şirketin iflasına ve bilançosunda milyarlarca dolarlık bir deliğin ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Bankman-Fried’in yönetimsel yanlış adımlara, eski çalışanların ise dolandırıcılığa bağladığı bir dizi olayın ardından şirketten istifa etti.

Birçok medya kuruluşu Bankman-Fried’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından da soruşturulduğunu bildirmişti.

Eski kurumsal satış başkanı Zane Tackett ve girişimler başkanı Amy Wu da dahil olmak üzere borsanın çoğu çalışanı ayrılırken, alt ve üst düzey personelden oluşan büyük bir grup kaldı.

Toplantıya katılanlara göre, firmanın maaşları ödemek için bir miktar parası var, ancak sözleşmeli çalışanları tutup tutamayacağı belli değil.

Firma, muhtemelen kimi işten çıkaracağını ya da kiminle devam edeceğini belirlemek üzere çalışanlara doldurmaları ve görevlerini açıklamaları için formlar gönderdi.

Maaş ödemelerinin her zamanki gibi devam etmesi bekleniyor, ancak Ray aksaklıklar olabileceği konusunda uyardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Eski CEO’su SBF'nin Twitter Hesabı mı Hacklendi? Bu Tweetlerin Anlamı Ne?

FTX US’in genel danışmanı Ryne Miller, iflasa geçiş sürecinde firmada kalarak dış iletişimin başına geçecek.

Daha önce CFTC’yi yönetirken SEC Başkanı Gary Gensler’in hukuk müşaviri olarak görev yapan Miller, Ağustos 2021’de Sullivan & Cromwell’den ayrılıp FTX’e katılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!