Efe Bulduk Yorumladı: Dev Bitcoin Borsası FTX Hacklendi mi?
Efe Bulduk Yorumladı: Dev Bitcoin Borsası FTX Hacklendi mi?

FTX’in Toplamaya Çalıştığı Para Miktarı Açıklandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reuters’e göre, zor durumdaki kripto para borsası FTX, mali açığını kapatmak için 9 milyar dolardan fazla para toplamaya çalışıyor.

Reuters’in konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberine göre CEO Sam Bankman-Fried, aralarında Tron’un kurucusu Justin Sun ve stablecoin ihraççısı Tether’in de bulunduğu çok sayıda kaynaktan fon çekmeye çalışıyor.

Reuters’a Göre Çok Sayıda Firma FTX ile Görüşüyor

Reuters’e göre, yatırımcı Dan Loeb’in de aralarında bulunduğu bir dizi yatırım firmasının yanı sıra kripto borsası OKX’in de görüşmelere dahil olduğu söyleniyor.

Axios ayrıca kripto borsası Kraken ile de temasa geçildiğini bildirdi.

Kurtarma çabalarına ilişkin haberler, Çarşamba günü Binance’in FTX’i satın almak için bir anlaşma yapmayacağına ilişkin haberlerin ardından geldi.

Perşembe günü erken saatlerde Bankman-Fried bir kurtarma paketi arayışında olunduğunu belirtti. Bir Twitter mesajında “Şu anda haftayı likiditeyi artırmak için elimizden gelen her şeyi yaparak geçiriyoruz,” diye yazdı ve daha sonra ekledi: “Görüştüğümüz bir dizi firma var, niyet mektupları, sözleşme taslakları vs.”

Reuters sürecin yavaş ilerlediğini belirtti. Haber kaynağına göre Bankman-Fried, FTX’in yaşadığı sıkıntılar nedeniyle iflas koruması istemekte direndi.

Perşembe sabahı FTX’in kardeş şirket Alameda Research’e milyarlarca dolar borç vermek için müşteri fonlarını kullandığına dair haberler ortaya çıkmıştı. Daha önceki tweet dizisinde Bankman-Fried, Alameda’nın kapatılacağını söyledi.

Bununla birlikte kripto para borsasının Japonya şubesinin faaliyetleri de yetkililer tarafından durdurulmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!