365miner.com
BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptıracak!
BlockFi, Yüksek Getirili Kripto Para Ürünü İçin SEC’e Kayıt Yaptıracak!

FTX’in Satın Almak Üzere Olduğu BlockFi’dan Gündeme Dair Açıklama Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borç verme firması BlockFi, Binance’in kripto firması FTX’i satın almayı planladığını duyurmasının ardından tüm ürünlerinin “tamamen çalışır durumda” olduğunu söyledi.

Yerel tokeni FTT’de hızlı bir düşüş yaşayan FTX, bu yılın başlarında kripto piyasasında birkaç kredi firmasının iflasıyla sonuçlanan bir kredi krizinin ardından BlockFi’yi satın alma niyetini açıklamıştı.

CEO Flori Marquez: “BlockFi Halen Bağımsız Bir Şirket”

Three Arrows Capital’in iflasının ardından BlockFi, firmaya 400 milyon dolarlık bir kredi limiti sağlayan FTX ile potansiyel bir satın alma anlaşması yapmayı kabul etti.

BlockFi kurucusu Flori Marquez Twitter’da yaptığı açıklamada şirketin şu anda FTX’ten bağımsız bir işletme olduğunu ve “en az 2023 yılına kadar bağımsız bir işletme olarak kalacağını” söyledi.

Marquez Twitter üzerinden yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Tüm müşteri para çekme işlemlerini Hizmet Şartlarımıza uygun olarak gerçekleştiriyoruz. BlockFi bugüne kadar tüm müşteri para çekme işlemlerini Hizmet Şartlarımızdan daha hızlı teslim etmeyi amaçlamıştır.

Pragmatik ve çeşitlendirilmiş bir borç verme işi yürütüyoruz ve potansiyel kredi temerrütlerine karşı korunmaya yardımcı olmak için risk sermayesi rezervleri tutuyoruz.”

Terra altcoin çöküşünün ardından kripto para piyasasında yaşanan düşüş nedeniyle çok sayıda kripto şirketi iflas ile karşı karşıya kalmıştı. Bu iflas eden şirketlerin borç aldığı kurumlar da verdikleri kredileri geri alamadığı için yoğun finansal sorunlar ile karşılaşmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!