Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düşüş Eğilimine Geçti? Analist Yanıtladı
Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düşüş Eğilimine Geçti? Analist Yanıtladı

FTX’in Kripto Para Satış Söylentileri Bitcoin Fiyatını Olumsuz Etkilemişti: Peki Uzmanlar Ne Diyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) Pazartesi günü anlık bir düşüş yaşayarak 25.000 doların altına indi ve yaklaşık üç ayın en düşük noktasına geriledi.

Mevcut durumda gelen iyi haberler ile fiyat tekrar 26.000 doların üzerine çıksa da yarın FTX varlıkları ile ilgili kararın verilmesi bekleniyor.

FTX’in Kripto Satış Spekülasyonları Arasında Bitcoin 25.000 Doların Altına Düştü

Yatırımcılar, kalan kripto varlıklarının tasfiyesi için mahkeme onayının Çarşamba gününe kadar verilebileceği beklentisiyle FTX borsasının iflas işlemlerini yakından izliyor.

Mahkeme belgeleri, FTX’in Nisan 2023 itibariyle yaklaşık 3,4 milyar dolarlık kripto varlığına sahip olmasıyla birlikte, haftalık 100 milyon dolar değerinde kripto varlığını tasfiye etme planına işaret ediyor. Bunun yaklaşık 560 milyon doları Bitcoin cinsinden.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Kripto Para Portföyünü Açıkladı! Bitcoin 25.000 Dolara Geriledi! FTX’in Elinde Hangi Altcoinler Var?

Deutsche Digital Assets Araştırma Başkanı André Dragosch, FTX’in satışının potansiyel etkisinin mevcut fiyatlara zaten yansıtılmış olabileceğini, ancak borsanın üçüncü taraf platformlardaki kripto varlıkları hakkında artan belirsizlik olduğunu belirtti.

Dragosch, potansiyel bir FTX satışının, halihazırda düşüş gösteren diğer göstergelerle birleştiğinde, Bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturabileceğinin altını çizdi.

Zincir üzerindeki veriler, hem spot hem de türev faaliyetler için Bitcoin işlem hacminde bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Bu durum, günlük spot hacmin yedi günlük hareketli ortalamasının Kasım 2020’den bu yana ilk kez 10 milyar doların altına düşmesini doğruluyor.

Dragosch, sürekli ve vadeli işlemlerdeki hacimlerin nispeten düşük kaldığını belirtti. Kısa vadeli BTC yatırımcılarının, özellikle Ağustos sonundaki son satış sırasında zincir üzerinde kayıplar gerçekleştirdiğine dikkat çekti.

Aşağı yönlü baskıya katkıda bulunan bir diğer faktör de, Dragosch’un aşırı genişlemiş olduğuna inandığı kripto hedge fonlarından potansiyel elden çıkarma. Bu durumun da piyasa üzerinde olumsuz etkisi olacağını ifade eden Dragosch, ayrıca makro ekonomik olarak da piyasaların aşağı yönlü hareketinin daha muhtemel olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!