sikayetkripto
FTX ABD’den Bir Ortaklık Haberi Daha Geldi!
FTX ABD’den Bir Ortaklık Haberi Daha Geldi!

FTX’in Bilançosu Sızdı: Ne Kadar Varlığı Ve Borcu Var?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Financial Times‘ın haberine göre FTX‘in iflas öncesinde 8.9 milyar dolarlık yükümlülüklerine karşılık sadece 900 milyon dolarlık nakit varlığı bulunuyordu.

FTX’in 9 Milyar Dolarlık Borcuna Karşılık Sadece 900 Milyon Dolarlık Nakit Varlığı Vardı

Yatırım materyallerine dayandırılan haberde Şirketin elindeki kolaylıkla satılabilir en büyük varlığın, CEO Sam Bankman-Fried’a ait bir tüzel kişilik aracılığıyla sahip olunan 470 milyon dolarlık Robinhood hissesi olduğu kaydedildi.

Resmi olarak ABD dışında yerleşik olmasına rağmen, Financial Times’ın bildirdiği borçların 5.1 milyar doları ABD dolarıydı.

Kripto borsasının geçtiğimiz hafta iflasa sürüklenmesi finans dünyasını derinden etkiledi.

Şirketin kardeş ticaret firması Alameda Research’e ait kripto varlıkları bu sabah erken saatlerde zincirleme harekete geçti. Şirket ağıyla ilişkili geniş bir varlık ağı hesaplardan boşaltıldı.

Alameda CEO’su Caroline Ellison, Çarşamba günü Alameda çalışanlarıyla yaptığı bir video toplantısında, kendisinin, Bankman-Fried’ın ve diğer iki şirket yöneticisi Nishad Singh ve Gary Wang’ın müşteri fonlarını Alameda’ya gönderme kararından haberdar olduklarını söylemişti.

Şirketin bilançosundaki büyük boşluk ve kullanıcı mevduatlarını kilitleyen kripto borsası çöküşlerinin geçmişi göz önüne alındığında, alacaklılar belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalmış durumdalar.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Türk Kullanıcıların Yakından Takip Ettiği Bu Kripto Para da FTX Olayından Etkilendi!

Yaşanan bu gelişmeleri ABD yönetimi de yakından izliyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Sam Bankman-Fried’in FTX kripto para borsasının çöküşünün, kripto para piyasasının çok dikkatli bir düzenleme gerektirdiği yönündeki görüşünü doğruladığını söyledi.

Yellen ayrıca FTX çöküşünün kripto paraların finansal sisteme daha fazla entegre olması durumunda daha kötü olabileceğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!