sikayetkripto
FTX’in 1.4 Milyar Dolarlık Voyager Anlaşmasında Yeni Gelişme!
FTX’in 1.4 Milyar Dolarlık Voyager Anlaşmasında Yeni Gelişme!

FTX’in 1.4 Milyar Dolarlık Voyager Anlaşmasında Yeni Gelişme!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Voyager Digital Ltd., FTX’in iflas işlemlerine zorlanmasının ardından, iflas eden kendi kripto kredi şirketi için yapılan açık artırmayı kaybeden teklif sahiplerinden birine kendisini satmak üzere bir anlaşma imzalamaya çalışıyor.

Kaybeden teklif sahiplerinden biri de kripto para borsası CrossTower’dı.

Voyager, FTX Anlaşmasının Suya Düştüğünü Duyurdu

Voyager’ın ana iflas avukatı Joshua Sussberg’e göre FTX, Voyager’ı iflastan satın almak için yaptığı sözleşmeyi ihlal etti.

Sussberg Salı günü mahkemede yaptığı açıklamada, FTX’in Voyager’ın diğer teklifleri takip edebileceğini kabul ettiğini, ancak şirketin Voyager’ı satın almak için sözleşmeden çekildiğini henüz doğrulamadığını söyledi.

Voyager’ın iflas duruşması sırasında Sussberg şu ifadeleri kullandı:

“Şok olduk, hoşnutsuz olduk, dehşete düştük. FTX ile hiçbir işlem olmayacak, bence bu oldukça açık.”

Bu olaylar, dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in ani çöküşünün, Voyager gibi daha küçük, sorunlu kripto şirketlerine zarar vererek sektörde nasıl dalgalar halinde yayıldığının altını çiziyor. Voyager anlaşması, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in CEO’luk görevinden istifa etmesi ve şirketin kendi Chapter 11 iflasını açmasının ardından bozuldu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İngiltere FTX'in İflası Konusunda Binance'ı Araştırıyor!

Sussberg mahkemede, “Krizin yayılma faktörünün ya da piyasada dolaşan korkunun sonunu gördüğümüzü sanmıyorum” dedi.

Avukatlar telefonla yapılan bir duruşma sırasında, şirketin Voyager için haftalar süren açık artırmayı, alacaklıların ödeme planının mahkeme tarafından onaylanmasına bağlı bir anlaşma kapsamında kazandığını söyledi.

Voyager bu yılın başlarında kripto para değerlerinde yaşanan sert düşüşün ardından iflas başvurusunda bulunmuştu.

FTX’e yapılan satış, 51 milyon doları nakit olmak üzere yaklaşık 1.4 milyar dolar değerindeydi. Satışın bir parçası olarak şirket müşterileri kendi platformuna taşıyacaktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!