NFT
Milyarder Yatırımcı Bitcoin’i Dijital Altına Benzetti!
Milyarder Yatırımcı Bitcoin’i Dijital Altına Benzetti!

FTX’e Rağmen Bitcoin’in Güçlü Durduğunu Söyleyen ABD’li Milyarder BTC’nin Yükselmesi İçin Gerekli Olan Şeyi Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerine yönelik desteğiyle bilinen ABD’li milyarder Bill Miller, yakın bir tarihte Barron’s ile yaptığı röportajda BTC’ye olan desteğini yineledi.

Kripto piyasasındaki yaşanan olayları değerlendiren ünlü yatırımcı, FTX’in iflası gibi olumsuz olaylara rağmen Bitcoin’in performansına şaşırdığını söyledi.

FTX’in iflası sonrasında çoğu yatırımcının kripto para piyasasından uzak durmayı tercih ettiğini belirten Miller, Bitcoin‘in mevcut fiyat konsolidasyonunun aksine ilerleyen zamanlarda fiyatında daha fazla düzelme beklediğin, ifade etti.

FED’in para politikasında yumuşamaya başladığında Bitcoin’in gelecekte daha iyi performans göstereceğini tahmin eden ünlü milyarder sözlerine şu şekilde devam etti:

“FTX çöküşü göz önüne alındığında, Bitcoin’in mevcut fiyatının yarısında olmamasına şaşırdım.

İnsanlar kripto piyasasından kaçtı, ama hala BTC’nin 17.000 dolarda kalması oldukça dikkat çekici.

Ancak enflasyon saldırıya uğruyor ve reel oranlar hızla yükseliyor. FED daha kolay ve yumuşak para politikasına doğru dönmeye başlarsa ve başladığında, Bitcoin’in oldukça iyi iş çıkaracağına inanıyorum.”

BTC’nin altına benzer bir dijital değer deposu olarak ele alınması gerektiğini yineleyen Bill Miller, Bitcoin’in 2022’de yaşadığı büyük satış baskısına rağmen önemli bir büyüme kaydettiğini vurguladı.

Bu yönüyle Bitcoin’in bazı kripto paralardan da ayırt edilmesi gerektiğini belirten Miller şu ifadeleri kullandı:

“İlk olarak, dijital altın gibi potansiyel bir değer deposu olarak gördüğüm Bitcoin diğer tüm kripto para birimleri arasında ayrım yapmak istiyorum.

Çoğu, girişim yatırımı gibi başarısız olacak. Ancak net değerinizin en az %1’ini Bitcoin’e yatırmamanız gerektiğine dair bir öneri yada bir söz duymadım. Herkes yüzde 1’i kaybetmeyi göze alabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!