sikayetkripto
FTX’e, Merkezinin Bulunduğu Bahamalar’da Yetkililer Tarafından Soruşturma Açıldı!
FTX’e, Merkezinin Bulunduğu Bahamalar’da Yetkililer Tarafından Soruşturma Açıldı!

FTX’e, Merkezinin Bulunduğu Bahamalar’da Yetkililer Tarafından Soruşturma Açıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel The Tribune gazetesinin isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Bahamalı bir düzenleyici kripto para borsa şirketi FTX’teki sorunları araştırıyor.

Bir FTX birimi olan FTX Digital Markets, ada ülkesini dijital varlık şirketleri için bir finans merkezi olarak konumlandırmak üzere tasarlanan ve yakın zamanda yürürlüğe giren bir yasa kapsamında Bahamalar’da lisanslandı.

“Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu FTX’i Çok Yakından İzliyor ve Araştırıyor”

Gazetenin haberine göre Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, şirketin çökmek üzere olduğu yönündeki haberlerin yayılmasını “çok yakından izliyor ve araştırıyordu”.

FTX’i kurtarma çabaları, rakip borsa Binance tarafından yapılan potansiyel bir kurtarma teklifinin Çarşamba günü başarısız olmasının ardından devam ediyor.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ve üst düzey yöneticilerinin çoğu Bahamalar’da yaşıyor ve burada lüks Albany site topluluğu da dahil olmak üzere konutlar satın aldılar.

Firmanın yerel bir genel merkez inşa etmeyi ve 700 kişiyi istihdam etmeyi planladığını belirten gazete, şirketin Bahamalı hayır kurumlarına bağışta bulunduğunu ve ekonomiye çok para yatırdığını söyleyen yerel iş adamlarından da alıntı yaptı.

Şirket kısa bir süre önce merkezini Hong Kong’dan Bahamalara taşımıştı.

Bununla birlikte şirketin ABD kolu FTX.US ise kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında birkaç gün içerisinde alım satımları kapatabileceklerini bu yüzden kullanıcılardan acele etmelerini istemişti.

Komisyon’un bir sözcüsü, ofisin kasırga uyarısı nedeniyle kapalı olması nedeniyle yorum yapamadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!