sikayetkripto
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!

FTX Yöneticileri ve Alameda CEO’su, Müşteri Fonlarının Kullanıldığını Biliyormuş!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’da yayınlanan haberde konuya aşina olan kişilere göre Alameda Research’ün CEO’su ve üst düzey FTX yetkilileri, şirketin yükümlülüklerini yerine getirmesine yardımcı olmak için müşterilerinin parasını Alameda’ya ödünç verdiğini biliyordu.

Alameda’nın yaşadığı sorunlar, Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para borsası FTX’in iflasına yol açtı. Alameda da Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve sahibi olduğu bir ticaret firmasıdır.

FTX ve Alameda Yöneticileri Müşteri Fonlarının Kullanıldığını Biliyormuş

Alameda CEO’su Caroline Ellison, Çarşamba günü Hong Kong saatiyle geç saatlerde Alameda çalışanlarıyla yaptığı bir video toplantısında, kendisinin, Bankman-Fried’ın ve diğer iki şirket yöneticisi Nishad Singh ve Gary Wang’ın müşteri fonlarını Alameda’ya gönderme kararından haberdar olduklarını söyledi.

Singh FTX’in mühendislik direktörü ve eski bir Facebook çalışanıydı. Daha önce Google’da çalışmış olan Wang ise şirketin baş teknoloji sorumlusuydu ve borsayı Bay Bankman-Fried ile birlikte kurmuştu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
On-Chain Verilerine Göre Alameda Research'ün Kripto Para Cüzdanları Boşaltılıyor!

Alameda, kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in Haziran ayında çökmesi ve Voyager Digital Ltd. gibi kripto brokerleri için kayıplar yaşatmasının ardından kredi verenlerden gelen bir talep yağmuruyla karşı karşıya kalmıştı.

Söz konusu kaynaklar, Ellison’un telefon görüşmesinde FTX’in Alameda’nın yükümlülüklerini yerine getirmesine yardımcı olmak için müşteri parasını kullandığını söylediğini aktardı.

Cuma günü FTX, Alameda, FTX US ve diğer FTX şirketleri iflas koruması için başvuruda bulunmuştu.

İflas, bireysel yatırımcıların ve fonlarından alacağı olan diğerlerinin, eğer varsa, potansiyel olarak bunları geri alabilmelerinin uzun zaman alabileceği anlamına geliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!