sikayetkripto
Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!
Petrol Zengini Bu Ülke, Fazla Enerjisi ile Bitcoin Madenciliği Yapacağını Duyurdu!

FTX Olayı Bitcoin (BTC) Madencilerini de Etkiledi: Rezervler Ne Durumda?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Glassnode tarafından takip edilen veriler, madenci cüzdanlarında tutulan Bitcoin (BTC) sayısının son 10 ayın en düşük seviyesine gerilediğini gösteriyor.

FTX’in Çöküşü Kriptoya Ağır Darbe Vururken Bitcoin (BTC) Madencilerinin Dengesini de Bozdu

Bitcoin (BTC) madencileri veya kripto para birimini üreten kuruluşlar, FTX kaynaklı piyasa paniğinin ortasında kripto para stoklarını tüketiyor gibi görünüyor.

Blockchain analiz firması Glassnode tarafından takip edilen verilere göre, son yedi gün içinde madenci cüzdanlarında tutulan bakiye 9.402 BTC azalarak on ayın en düşük seviyesi olan 1.826 milyon BTC’ye (30.6 milyar dolar) geriledi.

Bitcoin madencileri, BTC olarak ödenen ödüller karşılığında blokları kazmak ve işlemleri doğrulamak için karmaşık algoritmik problemleri çözüyor.

Başka bir deyişle, madencilerin karlılığı büyük ölçüde kripto para biriminin fiyatına bağlıdır. Bu nedenle madenciler, kan kaybeden bir piyasada ayakta kalabilmek için ellerindeki stokları eritme eğilimindedir.

Sam Bankman Fried’in FTX borsasının çöküşünün yatırımcı güvenini azaltması nedeniyle BTC 13 Kasım’a kadar olan yedi günde %22 oranında düşerek Haziran ayından bu yana en büyük düşüşünü yaşadı.

“BTC madencilik şirketleri, en büyük kripto para biriminin fiyatındaki düşüş ve artan enerji fiyatlarının (ve işletme maliyetlerinin) gelirde düşüşe yol açmasıyla bu yıl zorlandı.

Bunun bir sonucu olarak, madencilik firmaları temel varlıklarını yoğun bir şekilde satarak son altı ayda önemli net çıkışlara yol açtılar.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Eski CEO’su SBF'nin Twitter Hesabı mı Hacklendi? Bu Tweetlerin Anlamı Ne?

Varlık yöneticisi Capriole’un CEO’su Charles Edwards, geçtiğimiz günlerde attığı tweette, “BTC’nin elektrik maliyeti sadece 5 yıl içinde 2. kez aşıldı.

Ortalama bir madencinin elektrik faturası artık elde ettiği gelirden daha fazla.”
Edwards, “Birçok BTC madencisi artık makinelerini kapatıyor” diye ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!