sikayetkripto
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!

FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Son Açıklamasında Yeni CEO’yu Suçladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şu anda iflas halindeki kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, The Block ile yaptığı bir röportajda yeni FTX CEO’su John J Ray III’ün ifadelerinin “yanlış” olduğunu söyledi.

Yeniden yapılandırma uzmanı Ray, 17 Kasım’da verdiği bir iflas ifadesinde, bir hafta önce Delaware’de Chapter 11 iflas başvurusunda bulunan FTX’teki kötü kayıt tutma ve güvenilmez mali bilgileri eleştirmişti.

Sam Bankman-Fried: “Yanlış Olduğunu Bildiğim İfadeler Kullanıldı”

Pazartesi günü yayınlanan bir röportajda Bankman-Fried, kendi görüşüne göre “yanlış olduğunu bildiği, yasal kayıtlara geçirilmiş ifadelere” atıfta bulundu.

“Yasal kayıtlara geçen ve yanlış olduğunu bildiğim pek çok açıklama yapıldı. Kasıtlı olarak mı yalan söylüyorlardı yoksa bu kayıtların nerede olduğunu bilen herhangi birine danışmadıkları için dürüst bir hata mıydı bilmiyorum. Ancak X, Y ya da Z’nin var olmadığının söylendiği durumlar oldu. Ve ben X, Y, Z’nin bir kopyasına bakıyorum ve e-postalarımın hiçbirine geri dönülmedi.”

Bankman-Fried, “Bir şirketi devralmayı denerseniz ve o şirketin yönetiminde yer alan herhangi biriyle konuşmayı reddederseniz, kısa bir süre içinde şirket defterleri ve belgelenmiş politikalar da dahil olmak üzere ilgili verilerin nerede olacağını bilmenin oldukça zor olduğunu düşünüyorum” dedi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'dan Yeni Açıklama Geldi!

Bu yorum, yeni CEO’nun zayıf mali kontrollerle ilgili yorumlarına ilişkin bir soruya yanıt olarak geldi.

Bankman-Fried, “Sıfır mali kontrol olduğu iddiasına itiraz ediyorum. Çok zayıf kontrollerin olduğu yerler olduğuna ve bu yerlerin kritik olduğuna ve bunun gerçekten kötü olduğuna tamamen katılıyorum.” dedi.

Daha önceki ifadesinde Ray, 40 yıllık kariyeri boyunca FTX’in başına geçtiğinde gördüğü gibi “kurumsal kontrollerin bu kadar başarısız olduğunu ve güvenilir finansal bilgilerin bu kadar eksik olduğunu” hiç görmediğini söyledi.

Ray, şirketin dijital varlıkları için uygun defterlere, kayıtlara veya güvenlik kontrollerine, hatta maaş bordrosundaki personelin tam bir listesine sahip olmadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!