NFT
ABD’li Denetleyici Kurum FINRA, Kripto Para Şirketlerini Araştırıyor!
ABD’li Denetleyici Kurum FINRA, Kripto Para Şirketlerini Araştırıyor!

FTX Krizinden Sonra Düzenleme Çağrıları Artıyor: Senato Üyesi Yellen’e Seslendi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senato Bankacılık Komitesi başkanı Sherrod Brown, ülkenin Hazine Bakanı Janet Yellen’ı milletvekilleri ile birlikte kapsamlı bir kripto düzenlemesi hazırlamak için işbirliğine çağırdı.

Komite başkanı, bugün Yellen’a yazdığı açık mektupta kripto düzenlemesi için bütün devlet kurumlarının ortak bir çalışma yürütmesi gerektiğini iletti. Brown, FTX borsasının çöküşünü örnek göstererek bütün kurumların ortak bir çalışma yürütmesinin aciliyet taşıdığına inanıyor. Senato yetkilisi, kripto borsasında yaşanan durumun geleneksel finans sektörüne sıçramasından endişe duyuyor.

“Kripto düzenlemesi için gerekli yetki alanlarının da belirlenmesi dahil olarak Hazine Bakanını diğer mali kurumlar ile koordineli bir çalışmaya çağırıyorum. Kripto sektörünün keyfi değerlenmeye maruz kalması büyük bir sorun. Bunun sonuçlarını FTX borsasında açıkça gördük.”

FSOC, Kripto Sektörünü Araştırıyor

ABD Hazine Bakanlığı, Ekim ayında Başkan Biden’ın yürütme emri doğrultusunda sektördeki açıkları keşfetmek için bir araştırma başlattığını duyurdu. FSOC konseyi, senatodan kripto düzenlemesinin hangi kurum tarafından yapılacağını belirlemesini istedi.

Yellen, FSOC raporunun “sektör düzenlemesi için temeli oluşturduğunu”, ancak herhangi bir zaman çizelgesi beliremediğini açıkladı. Hazine Bakanının yaptığı açıklamanın ardından Senato vekilleri sektörle daha yakından ilgilenmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta ABD’li bazı senatörler, FTX olayında kötü niyetli davranan kişileri tespit etmek için Adalet Bakanlığı’na bir mektup yazdı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!