FTX Krizi Sonrası Bitcoin (BTC) Karşıtlarına Gün Doğdu: FUD Yaymaya Başladılar!
FTX Krizi Sonrası Bitcoin (BTC) Karşıtlarına Gün Doğdu: FUD Yaymaya Başladılar!

FTX Krizi Sonrası Bitcoin (BTC) Karşıtlarına Gün Doğdu: FUD Yaymaya Başladılar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tanınmış Bitcoin (BTC) ve kripto para eleştirmeni Peter Schiff, Block.fi‘nin her zamanki gibi çalışamayacağını duyurmasının ardından, takipçilerini satış yönünde harekete geçirmeye başladı.

Peter Schiff Bitcoin’in (BTC) Neden Şimdi Satılması Gerektiğini Şöyle Açıkladı

Schiff ayrıca öngörülebilir gelecekte çok daha fazlasının geleceğini de ekledi. Takipçilerine, eğer mümkünse, borsada kalan Bitcoin’lerinin tamamını satmalarını tavsiye etti.

This doesn't look good, but it's to be expected. Lots more to come. Sell your #Bitcoin if you can, as many people who would like to sell can't. https://t.co/SAwrlp68lP

— Peter Schiff (@PeterSchiff) November 11, 2022

Ünlü ekonomist BlockFİ ile ilgili attığı tweette ”bu iyi görünmüyor ama beklenen bir şey. Çok daha fazlası gelecek. Satabiliyorsanız Bitcoin’inizi satın, çünkü satmak isteyen pek çok kişi bunu yapamıyor,” dedi.

Şimdilik FTX, ilk 10 borsa arasında para çekme işlemlerini tam kapasiteyle gerçekleştiremeyen tek borsa konumunda bulunuyor.

Açıkçası, Block.fi’nin yaşadığı durum FTX’in iflasından kaynaklandı. Kripto borç verme ve borç alma platformu para çekme işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı. Ayrıca müşterilerine bir sonraki duyuruya kadar para yatırmaktan kaçınmalarını tavsiye etti.

Ancak Peter Schiff’in Bitcoin‘in geleceği konusunda endişelenmesinin tek nedeni FTX krizi değil. Ekonomiste göre, en son açıklanan TÜFE verileri Bitcoin ya da genel olarak kripto para piyasası için olumlu olarak değerlendirilmemeli.

Schiff’in gerekçesi, FTX sorununun artması durumunda daha da düşecek olan sektörün mevcut durumuna dayanıyor. Piyasanın bu noktada girilemeyecek kadar riskli olduğuna ve FED’in pozisyon değiştirmesinin onu potansiyel bir çöküşten kurtarmayacağına inanıyor.

Schiff’in Bitcoin’e yönelik önyargısına rağmen, beklenmedik şekilde olumlu TÜFE açıklaması gerçekten de borsa için itici güç oldu ve Nasdaq günü %7.5 büyüme ile tamamlarken, Bitcoin günü ancak yeşil renkte kapatabildi.

Bununla birlikte, altcoinlerin çoğu dün yatırımcılara çift haneli kazançlar verdi, hatta bazıları FTX çöküşü öncesi seviyelere geri döndü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!