sikayetkripto
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!

FTX İle Kardeş Şirketi Arasındaki Bağlantılar Ortaya Çıktı: Veriler FTX’i Yalanladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analiz firmasında araştırma analisti olan Niklas Polk, son raporunda FTX ve Alameda tarafından kullanılan cüzdanlar hakkında zincir üzerindeki verilerin neler ortaya koyduğunu gösterdi.

On-Chain Verileri FTX ve Alameda Arasındaki Yakın Bağların Başından Beri Var Olduğunu Gösteriyor

Analiz firması Nansen’de araştırma analisti olan Niklas Polk, şirketlerin aksi yöndeki iddialarına rağmen, Blockchain verilerinin kripto borsası FTX ve kardeş şirket Alameda Research’ün en başından beri birbirleriyle bağlantılı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Polk, verdiği demeçte, zincir üzerindeki bulgular iki şirketin 2019’dan beri iç içe olduğunu gösterdiğini söyledi. Ancak verileri anlamlandırmak, FTX’in çöküşünün geldiğini kimsenin görmemesinin nedeni olabilir dedi.

Polk, Nansen’in kurumsal kardeşler arasında neler olup bittiğini daha derinlemesine inceleyen son raporuna atıfta bulunarak, “Bir şeyler olduğunu, birbirleriyle yakından bağlantılı olduklarını ve yeterli akış olduğunu görebiliyorduk,” dedi.

“Ancak FTX merkezi bir kuruluş olduğundan, içeride neler olduğunu gerçekten göremezsiniz. Orada ne kadar para olması gerektiğini gerçekten bilemezsiniz,” diye belirtti.

Polk’a göre belirgin olan, coinlerin cüzdanlar arasında akıyor olmasıydı. Özellikle, FTX’in yerel tokenı FTT çoğu borsa ve Alameda’nın cüzdanlarında bulunurken, tokenların yalnızca bir kısmı dolaşıma girdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
İflas Eden FTX'in Kasasında Kalan Para Miktarı Ortaya Çıktı: İşte Tam Rakam!

Polk’a göre, Nansen’in şüphelendiği şey, cüzdanlardan sorumlu kişilerin tokenleri bu iki şirket arasında taşıyor olabileceği ve bu durumun da sözde ayrı olan iki şirket arasındaki etkileşimi olması gerekenden daha yakın hale getirdiğidir.

Nansen’e göre, Salı günü FTX’in mahkemedeki duruşması sırasında bile, yaklaşık 10.7 milyon dolar değerinde FTT tokenı tutan bazı cüzdanlar hala belirsizlik içindeydi.

“Bugün hala orada yatıyorlar ve bu cüzdanların kime ait olduğunu bilmiyoruz” diyen Polk, bazı cüzdanlardaki tokenlara hiç dokunulmadığını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!