NFT
FTX Eski Yöneticisi Ryan Salame Suçlamaları Kabul Etti: Savcılar ile İşbirliği Yapacak
FTX Eski Yöneticisi Ryan Salame Suçlamaları Kabul Etti: Savcılar ile İşbirliği Yapacak

FTX Eski Yöneticisi Ryan Salame Suçlamaları Kabul Etti: Savcılar ile İşbirliği Yapacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX Digital Markets’in eski CEO’su Ryan Salame, Perşembe günü yasadışı siyasi bağışlarda bulunmak ve Federal Seçim Komisyonu’nu (FEC) dolandırmak için suç ortaklığı yaptığını ve lisanssız bir para transferi işi yürüttüğünü kabul etti.

Salame işlediği suçlar nedeniyle 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Üst düzey yönetici, geçen yıl dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu nedeniyle çöken kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in yakın bir ortağıydı.

Savcılara göre Salame, kendisini Cumhuriyetçi siyasi adaylara ve davalara milyonlarca dolar aktarmak için kullanan Bankman-Fried için bir “sahte bağışçı” olarak hareket etti. Salame 2020 ve 2022 yılları arasında 10 milyon dolarlık siyasi bağış yapmış ve bunları FTX veya iştiraklerinden gelen “krediler” olarak yanlış bir şekilde etiketlemiş.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer’e 11 Bin 196 Ay 15 Gün Hapis Cezası Verildi

Ayrıca savcılara göre Salame Bankman-Fried’in FTX ile müşterileri arasında para transferi yapan lisanssız bir para aktarma şirketi işleterek yasal denetimden kaçmasına yardımcı oldu. Salame, ABD Bölge Yargıcı Lorna G. Schofield huzurunda Manhattan’da iki ayrı suçu kabul etti. Hükümetin soruşturmasıyla işbirliği yapmayı ve haksız kazançlarından 10 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Salame 1 milyon dolarlık kefalet ile serbest bırakıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!