MEXC
sikayetkripto
FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!
FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!

FTX Eski CEO’su SBF’nin Tutuklanmasaydı Senato’da Yapacağı Konuşması Sızdırıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SBF olarak da bilinen kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Kongre önünde uzaktan ifade vereceği tarihten bir gün önce, ABD saatiyle 12 Aralık’ta tutuklandı.

Forbes tarafından elde edilen ifadesinin bir kopyası, eski CEO’nun 32 milyar dolarlık imparatorluğunun çöküşünden kendisi dışında herkesi sorumlu tutmayı planladığını vurguluyor.

SBF Yine FTX.US’in Aslında İflas Durumunda Olmadığını Savunacaktı

SBF ifadesinde kardeş şirketi FTX.US hakkında da aynı söylemi sürdürdü. Amerika Birleşik Devletleri merkezli kuruluşun 11 Kasım’da açılan Chapter 11 iflasının bir parçası olmasına rağmen hala “tamamen kurtarılabilir” olduğunu iddia etti. Bankman-Fried şunları yazdı:

“Keşke sabah 4:30’da Docusign’da bir düğmeye tıklayıp FTX’in bir kısmını yıkıcı liderlik altında bırakmasaydım.”

SBF, FTX.US’in şirketin iflas sürecine eklenmesinden yeni CEO John Ray’in sorumlu olduğunu iddia etti. SBF, “Amerikalı müşterilerin en azından Ray’in ekibi görevi devralana kadar korunduğunu” iddia etti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika! SEC, FTX Eski CEO'su SBF'ye Dava Açtı!

Sızan belgede SBF ayrıca FTX.US’nin Chapter 11’e dahil edilmesinden iflas hukuku firması Sullivan & Cromwell’i sorumlu tuttu. Bankman-Fried iflas belgelerini kendisi imzalarken, hukuk firmasının Chapter 11 belgelerini dosyalaması için kendisine baskı yaptığını iddia etti ve şunları yazdı:

“Elimde Sullivan & Cromwell, Bay Miller ve onlardan etkilendiğine inandığım diğer kişilerin iki günlük bir süre zarfında gönderdikleri ve bana hızlı bir şekilde Chapter 11 başvurusunda bulunmam için baskı yaptıklarını gösteren 19 sayfalık ekran görüntüsü var.”

Binance CEO’sunu Sorumlu Tutacaktı

SBF ayrıca FTX.US’nin genel danışmanı Ryne Miller’a da saldırarak onu ABD merkezli kuruluşu iflas başvurusuna dahil etmek isteyen baskı grubunun bir parçası olmakla suçladı.

Ray ve yasal yardımcılarının yanı sıra SBF, Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu da “FTX hakkında bir ay boyunca devam eden olumsuz PR” yaptığını iddia ederek suçlayacaktı. Binance’in FTX’i satın almak için niyet mektubunu bilerek imzaladığını, ancak “hiçbir zaman anlaşmayı gerçekleştirmeyi amaçlamadıklarını” iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!