SBF Yine Konuştu: “Şu Anda FTX’i Kurtarmak İçin Milyarlarca Dolarlık Bir Anlaşma Bağlamaya Çalışıyorum”
SBF Yine Konuştu: “Şu Anda FTX’i Kurtarmak İçin Milyarlarca Dolarlık Bir Anlaşma Bağlamaya Çalışıyorum”

FTX Eski CEO’su SBF Bahamalar’da Mahkemeye Çıktı: İade Edilecek Mi? İşte İlk Söyledikleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sabah ABD’ye iade edilmek üzere geçici tutuklama emriyle Sulh Ceza Mahkemesine çıkarılan kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) iadeye itiraz ediyor.

Sam Bankman-Fried’in Avukatı Kefalet Talep Etti ve İadeye İtiraz Etti

Avukatı Jerone Roberts mahkemenin kefaleti değerlendirme yetkisi olduğunu savunurken, Savcı Franklyn Williams mahkemenin böyle bir yetkisi olmadığını iddia etti.

Amerika Birleşik Devletleri hükümetini temsil eden Williams, SBF’nin kaçma riski olduğunu söyledi. Bankman-Fried’in kaçacağını ve bunun için iyi bir nedeni olduğunu da sözlerine ekledi. Roberts, SBF’nin Bahamalar’da yaşayan daimi bir vatandaş olduğunu savundu.

Mahkeme, Feguson-Pratt’ın argümanları değerlendirmesi için bir saat ara verdi.

Polis bu sabah FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ı Nassau’daki South Street’te bulunan Sulh Ceza Mahkemesinde Baş Yargıç Joyann Ferguson-Pratt’ın huzuruna çıkardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Tutuklanan Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'ın Gizli Sohbet Grubu Ortaya Çıktı!

Ferguson-Pratt kendisine dün akşam tutuklanmasından bu yana avukatlarıyla konuşma fırsatı bulup bulmadığını sordu.

Takım elbise giyen ve kravat takmayan Bankman-Fried konuşmadığını söyledi.

Saat 10:30’dan kısa bir süre sonra Ferguson-Pratt, avukatı Jerone Roberts ile konuşabilmesi için mahkemeye 30 dakika ara verdi.

Bu aradan önce yargıç Bankman-Fried’a kahvaltı yapıp yapmadığını da sordu ve Bankman-Fried “Evet” yanıtını verdi. Bankman-Fried’in ailesinin yanı sıra ABD Büyükelçiliği’nden temsilciler de mahkemedeydi.

Başsavcılık Ofisi dün gece yaptığı açıklamada, milyar dolarlık şirketi geçen ay iflas eden eski FTX CEO’sunun, Bahama makamlarının ABD’den kendisine karşı suç duyurusunda bulunduğuna ve muhtemelen iadesini talep edeceğine dair resmi bildirim almasının ardından tutuklandığını söyledi.

Polis, Bankman-Fried’in Bahamalar’da da suç teşkil eden Amerika Birleşik Devletleri yasalarına karşı işlediği çeşitli mali suçlar nedeniyle tutuklandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!