sikayetkripto
FTX Davasında İlk Duruşma Yapıldı: Yargıçtan Alacaklılar Hakkında Karar Geldi
FTX Davasında İlk Duruşma Yapıldı: Yargıçtan Alacaklılar Hakkında Karar Geldi

FTX Davasında İlk Duruşma Yapıldı: Yargıçtan Alacaklılar Hakkında Karar Geldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsasının iflas işlemlerinin bir parçası olarak isimlerinin ve diğer kişisel bilgilerinin ifşa edilmesinden endişe duyan FTX alacaklıları, en azından geçici olarak rahat bir nefes alabilir.

Yargıç, FTX’ten Alacaklı Olanların Bilgilerinin Gizlenmesine Karar Verdi

Delaware Bölge Mahkemesi Yargıcı John T. Dorsey, Salı günü yapılan bir duruşmada FTX’in alacaklı listesindeki isim ve adresler de dahil olmak üzere bilgileri sansürlemesine izin veren bir önergeyi geçici olarak onayladı.

Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) iflas işlemlerini denetlemekten sorumlu kanadı olan ABD Mütevelli Ofisi, şeffaflığın sürecin gerekli bir parçası olduğunu savunarak talebin bir kısmına karşı çıktı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Avukatı: “Şirketin Mallarının Çoğu Çalındı Ya Da Kayboldu”

FTX’i temsil eden hukuk firması Sullivan & Cromwell’in avukatları ise, FTX’in müşterilerinin istemeden yatırımcı olarak ifşa edilmekten korunmasının önemli olduğunu savunarak karşı çıktılar. Ayrıca FTX’in müşteri listesinin firmanın en değerli varlıklarından biri olduğunu ve bu nedenle rakip borsalardan korunması gerektiğini iddia ettiler.

FTX’in teminatsız alacaklılarından bir grubu temsil eden avukatlar, gizlilik ve mahremiyetin kripto para ekosistemine katılımın temel faktörleri olduğunu ve müşteri bilgilerinin ifşa edilmesinin iflas sürecine “katılımı caydırabileceğini” ve “alacaklıların bu davadan kurtulma kabiliyetini bozabileceğini, bunun da elbette kendi çıkarlarına aykırı olacağını” savunarak FTX’in talebini desteklediler.

Yargıç Dorsey, bilgilerin gizlenmesi kararını şöyle açıkladı:

“Bu kişilerin çıkarlarını koruduğumdan emin olmam gerekiyor.

Burası her şeyin internet üzerinden yapıldığı bir alan. Ve bu odadaki herkes internetin potansiyel tehlikelerle dolu olduğunu biliyor. Hacker saldırıları gerçekleşiyor, insanların hesapları hackleniyor. Ve bence iflas sürecine katılmak isteyen bireyleri korumamız önemli.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!