sikayetkripto
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!
Bloomberg: ABD’de SEC ve CFTC, FTX Hakkında Soruşturma Başlattı!

FTX Davasında Alacaklılar İçin Komite Kuruldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX ve Alamenda Research gibi yan şirketleri için açılan iflas davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Davada teminatsız alacaklıları, yani FTX müşterilerini temsil edecek bir komite kurulmasına karar verildi. Alacaklı komitesi sadece FTX ile kısıtlı kalmayıp bütün yan şirketlerde parası kalan yatırımcıların sesi olacak.

ABD Adalet Bankanlığı bünyesinde bulunan US Trustee, hafta başında toplu bir komiteyi oluşturmanın oldukça zor olduğu yönünde fikir belirtti. Trustee, FTX müşterilerinin dünyanın dört bir yanında olması nedeniyle bu argümanı öne sunsa da mahkeme yeni komiteyi bugün kabul etti.

ABD’li savcılar, FTX’in kimlere veya hangi şirketler borcunun olduğunu tespit etmek için büyük baskı uyguluyor. Ancak batık borsa, müşteri bilgilerinin de bir değer içerdiğini savunarak gizli kalmasını istiyor. FTX yetkilileri, müşterilerin bilgilerini satarak kayıpların bir kısmını telafi edebileceğini iddia etti.

FTX Borsası Neden Battı?

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance ve FTX arasında yaşanan bir dizi çekişmeden sonra yatırımcıların bir kısmı paralarını FTX’ten çekmek istedi. Çekim taleplerinin artmasının ardından borsanın kasasının aslında boş olduğu, müşteri teminatlarını yan şirket olan Alamenda Research’e borç verdiği tespit edildi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!