sikayetkripto
Avustralya’dan Resmi Dijital Para Birimi İçin Yeni Açıklama: Tarih Verdiler!
Avustralya’dan Resmi Dijital Para Birimi İçin Yeni Açıklama: Tarih Verdiler!

FTX Çöküşünün Ardından, Düzenleyiciler Baskıları Arttırdı: Bir Dava da Bu Ülkede Açıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, Sidney merkezli fintech şirketi Block Earner‘a lisanssız kripto para ürünleri sunduğuna dair endişeleri gerekçe göstererek dava açtı.

Avustralya Düzenleyici Kurumu, Lisanssız Kripto Hizmetleri İddiasıyla Fintech Şirketine Dava Açtı

Block Earner, kripto varlıklarından getiri sağlayan çeşitli ürün katmanları sunuyor. Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), bu ürünlerin lisanslı olması gereken kayıtsız yönetilen yatırım planları olduğunu iddia ediyor.

Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamaya göre ASIC, federal mahkemede “beyanlar, ihtiyati tedbirler ve maddi cezalar” talep eden bir sivil ceza dosyası açtı. Mahkeme henüz ilk duruşma tarihini belirlemedi.

ASIC Başkan Yardımcısı Sarah Court yaptığı açıklamada, “Block Earner’ın uygun bir kayıt veya Avustralya Finansal Hizmetler lisansı olmadan finansal ürünler sunarak tüketicileri önemli güvencelerden yoksun bırakmasından endişe duyuyoruz” dedi.

“Bir ürünün bir kripto varlığa dayanması, finansal hizmetler yasasının dışında kaldığı anlamına gelmez.” diye ekledi.

Block Earner, 2021 yılında çekirdek fonlama turunu başlatmış ve aralarında Aave CEO’su Stani Kulechov ve Coinbase Ventures‘ın da bulunduğu yatırımcılardan 4.5 milyon dolar sağlamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX İle Kardeş Şirketi Arasındaki Bağlantılar Ortaya Çıktı: Veriler FTX'i Yalanladı!

Platform, müşteri varlıklarını Aave ve Compound protokolleri aracılığıyla ödünç veriyor. Firmanın yöneticisi Business News Australia’ya sivil ceza dosyasının “hayal kırıklığı yarattığını” söyledi.

CEO Charlie Karaboga, “Alanımızdaki düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz.

Avustralyalı kullanıcılara ASIC tarafından sağlanan mevcut yönergeler kapsamında düzenlenmiş ve uyumlu bir şekilde bir dizi hizmet sunabilmek için düzenleyici altyapı oluşturmak için önemli kaynaklar harcadık” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!