sikayetkripto
FTX Çöküşünü Doğru Tahmin Eden Şirket, Yeni İddiasını Açıkladı!
FTX Çöküşünü Doğru Tahmin Eden Şirket, Yeni İddiasını Açıkladı!

FTX Çöküşünü Doğru Tahmin Eden Şirket, Yeni İddiasını Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yönetimi altında 1 milyar doların üzerinde kripto varlık yöneticisi bulunan Wave Financial, kripto para borsası FTX’in çöküşünü sıfır müşteri fonu kaybıyla atlatmayı başarmıştı. Şimdi ise diğer borsalarla ilgili potansiyel riskler konusunda uyarıda bulunuyor.

Wave Financial’ın CEO’su David Siemer, geçen hafta bir yılsonu müşteri görüşmesinde, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“FTX’te gerçekten çökmeden bir ya da iki hafta önce müşterilerimiz için varlıklarımız vardı, ancak gerçek bir sorun ortaya çıkmadan çok önce neler olduğunu biliyorduk ya da neler olduğunu duymaya başladık ve tüm varlıkları çıkardık.”

“İşlevsel Olarak İflas Etmiş Çok Sayıda Kripto Para Borsası Var”

FTX Kasım ayında iflas koruması için başvuruda bulunmuş ve yüz binlerce müşterinin borsadaki fonları dondurulmuştu. ABD savcıları geçen hafta eski CEO Sam Bankman-Fried’i dolandırıcılık ve kara para aklamakla suçladı. Siemer, yaşanan sıkıntıların burada bitmesinin pek mümkün olmadığını söyledi:

“Beklentimiz, muhtemelen işlevsel olarak iflas etmiş olan bir sürü başka, hatta bazıları ilk 10’da yer alan borsalar olduğu yönünde. Ve biz de oturup ne zaman patlayacaklarını görmek için bekliyoruz.”

Siemer, Wave Financial’ın risk odaklı yaklaşımının, firmanın kripto ayı piyasasında güçlü bir bilanço tutmasına yardımcı olduğunu ve şimdi bunu sıkıntılı varlıkları toplamak için kullandığını söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance'den İki Altcoine İlişkin Duyuru!

Varlık yöneticisi, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan iflas etmiş kripto borsası Voyager Digital’in varlıkları için teklif verenler arasındaydı. Wave ayrıca kısa süre önce İsviçre merkezli yatırım firması Criptonite Asset Management’ı satın alma niyetini açıklamıştı.

Siemer konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Geçen hafta iki şirkete teklif verdik. Birkaç ay önce bir satın alma işlemini tamamladığımızdan bahsetmiştim, bu da oldukça sıkıntılı, iflas gibi sıkıntılı değil ama parası tükeniyor. Muhtemelen üç şirkete daha teklif verme eğilimindeyiz, kriptoda fiyatlar gerçekten çok uygun.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!