FTX Çöküşündeki Güven Kaybı Şirketleri Harekete Geçirdi: Bakiyelere Güvence Geliyor!
FTX Çöküşündeki Güven Kaybı Şirketleri Harekete Geçirdi: Bakiyelere Güvence Geliyor!

FTX Çöküşündeki Güven Kaybı Şirketleri Harekete Geçirdi: Bakiyelere Güvence Geliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli borsa ve takas kuruluşu Cboe Digital, FTX likidite sıkışıklığıyla ilgili sorunlar artarken müşterilerine varlık güvenliği konusunda güvence vermek için bugün bir mesaj yayınladı.

FTX Olayından Sonra, Cboe Digital Müşterilerine Varlık Korumaları Konusunda Güvence Veriyor

Cboe Digital Başkanı John Palmer, “Üye fonlarını ve varlıklarını korumak için Cboe Digital, müşteri varlıklarını bir bankada özel olarak belirlenmiş bir hesapta, üyelerimizin yararına ve Cboe Digital’in işletme fonlarından ayrı tutarak kendi varlıklarımızdan tamamen ayırmakla yükümlüdür” diye yazdı.

Ayrıca şirketin müşterilerin fonlarının güvende olmasını sağlamak için “katı politikalara” sahip olduğunu ekledi.

Palmer, bu eylemlerin Cboe Digital’in borsa ve takas işlerini düzenleyen ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından gerekli görüldüğünü belirtti.

Söz konusu açıklamada, Cboe Digital’in alıcı ve satıcıların birbirleriyle ticaret yapmalarını sağlayan merkezi bir karşı taraf olarak hareket ettiği belirtildi.

Cboe Digital, Cboe Global Markets’in ilk olarak Ekim 2021’de satın alacağını söylediği spot ve türev borsası ErisX’ten kısa süre önce yeni bir isim aldı. Cboe Global Markets Ağustos ayında ErisX şirketinin adının Cboe Digital olarak değiştirileceğini duyurmuştu.

Ayrıca, olasılıklar arasında Robinhood, Jump Crypto, Jane Street ve Interactive Brokers‘ın da bulunduğu bir dizi potansiyel öz sermaye ortağıyla görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Kripto sektörünün önde gelen borsalarından Binance ve FTX arasındaki olaylardan sonra kripto şirketleri endişeli olan müşterilerini rahatlatacak açıklamalar yapmaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!