sikayetkripto
FTX Çöküşü Sonrası Binance Borsasından Ne Kadar Bitcoin Çekildi: Rekor Kırıldı!
FTX Çöküşü Sonrası Binance Borsasından Ne Kadar Bitcoin Çekildi: Rekor Kırıldı!

FTX Çöküşü Sonrası Binance Borsasından Ne Kadar Bitcoin Çekildi: Rekor Kırıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, rakip borsa FTX’in çöküşünün ardından rekor düzeyde Bitcoin, Ethereum ve stablecoin çekimi yaşadı.

Binance’ın Sahip Olduğu Bitcoin’lerin Yüzde 15’i Borsadan Çekildi

CryptoQuant’ın verilerine göre Binance, son altı gün içinde net 81.712 bitcoin’in (1.35 milyar dolar) yani borsasındaki yaklaşık 500.000 Bitcoin’in %15’inden fazlasının platformdan çekildiğini kaydetti.

Buna ek olarak, aynı dönemde Binance’den net 125.026 Ethereum (155 milyon dolar) ve 1.14 milyar dolarlık stablecoin çekildi.

Pazartesi sabahı Twitter’da bir açıklama yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, sakin olunması çağrısında bulundu ve kripto para birimlerinin fiyatları düştüğünde para çekme hızında “hafif” bir artışın normal olduğunu söyledi.

Coinglass’ın son yedi gün içinde borsalardan çekilen kripto para miktarını yaklaşık 200.000 Bitcoin olarak göstermesi ve borsalarda tutulan BTC miktarının 1.88 milyona düşmesi, para çekme işlemlerinin sektör çapında bir sorun olduğunu gösteriyor.

Coinbase, Gemini ve Kraken, Binance’e benzer yüzde düşüşleri gören kripto aracıları arasında yer alıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Bitcoin Borsası Üzerindeki Şüpheler Yeniden Arttı! Neler Oluyor?

Söz konusu hızlı çıkışlar, geçen hafta iflas başvurusunda bulunmadan önce en büyük borsalardan biri olan FTX’in çöküşüyle tetiklendi.

FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün bilançosunda açıklar tespit eden bir CoinDesk haberinin ardından şirketin mali durumuyla ilgili spekülasyonlar arttı. Müşteriler FTX’ten hızlı bir şekilde para çekmek için harekete geçti ve bu da likidite sıkışıklığına neden oldu.

Birkaç gün içinde FTX’in Bitcoin bakiyesi yaklaşık 20.000’den sadece 1’e düştü.

Binance geçen haftanın başında FTX’i satın almak için bir girişimde bulundu ve bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladı ancak 24 saat sonra anlaşmadan vazgeçti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!