sikayetkripto
FTX CEO’sundan SEC Başkanı’na Bitcoin Cevabı!
FTX CEO’sundan SEC Başkanı’na Bitcoin Cevabı!

FTX CEO’sundan SEC Başkanı’na Bitcoin Cevabı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimlerinin çoğunun menkul kıymet olduğunu ve SEC’in denetimine tabi olması gerektiğini savunan SEC Başkanı Gary Gensler bugünkü konuşmasında bu tutumunu devam ettirdi.

Bu konuya bir parantez açan Gensler, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi bazı kritpo para birimlerinin CFTC‘nin denetimine tabi olabileceğinin sinyalini verdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC Başkanı Bitcoin, Ethereum ve Altcoinler Hakkında Konuştu!

SEC başkanının konuşmalarına cevap veren kripto para borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman Fried, Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

SBF, kendisinin bir düzenleyici olmadığını ve yazdıklarının yatırım tavsiyesi olmadığını sadece kendi düşüncelerinden ibaret olduğunu söyledi.

SBF, BTC ve ETH dahil olmak üzere kripto para birimlerinin hangi kurum tarafından denetleneceğine ilişkin kendi düşüncesini açıkladı.

Kendi düşüncesinin de SEC başkanıyla aynı doğrultuda olduğunu belirten SBF, paylaşımına şu şekilde devam etti:

” Kripto para birimlerinin hangi kurum tarafından düzenleneceğine dair şu anki en iyi tahminim Gary Gensler’in söyledikleriyle uyumlu.

Zira bende CFTC’nin menkul kıymet olmayan kripto paraların spot ve vadeli işlemlerini, SEC’in ise menkul kıymet olan kripto paraların spot işlemlerini ve ihracını düzenleyeceğini düşünüyorum.

Bu düşüncem ayrıca CFTC başkanı Rostin Behnam’ın açıklamalarıyla da tutarlıdır.”

SBF, ayrıca BTC ve ETH dışındaki diğer kripto para birimleri ve türevleri hakkındaki belirsizlik olduğunu da ekledi.

“BTC, ETH ve birçok fork yada varyant menkul kıymet olmayacak gibi görünüyor ancak diğer birçok kripto para menkul kıymet olacak gibi görünüyor.

Peki menkul kıymet sayılacak kripto paralar üzerindeki vadeli işlemler veya takaslar, yada bir stabilcoin tam olarak ne olacak? Belirsizlik var ama ne olacağını hep birlikte göreceğiz!

Ancak bu senaryo bence oldukça makul. Zira düzenleyici gözetim sağlayan bir karar tüketiciler için sağlıklı olacak, risklere karşı koruyacak, dolandırıcılıkları önleyecek, sektöre açıklık kazandıracak ve likiditenin ABD’ye geri dönmesine izin verecektir.”

1) I’M NOT A REGULATOR, THIS IS NOT LEGAL ADVICE

but:

my current best guess is consistent what @GaryGensler says: that the CFTC will regulate spot + futures for non-security tokens, and the SEC will regulate spot + issuance of tokens that are securitieshttps://t.co/c96a8Sm5mm

— SBF (@SBF_FTX) September 8, 2022

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!