MEXC
sikayetkripto
Dev Şirket FTX’e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!
Dev Şirket FTX’e Olan Yatırımını Sıfıra İndirdiğini Duyurdu!

FTX CEO’su SBF, Müşteri Paralarıyla Bu Şirketten Yüz Milyonlarca Dolarlık Hisse Almış!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahkeme belgelerine göre eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ticaret uygulaması Robinhood Markets hissesi satın almak için Alameda Research’ten yüz milyonlarca dolar borç aldı.

FTX CEO’su SBF, Alameda’dan Aldığı Yüz Milyonlarca Dolarlık Borç Para ile Robinhood Hissesi Satın Almış

Bankman-Fried, tutuklanmadan önce Karayip mahkemesine verdiği yeminli ifadede, FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ile birlikte Alameda’dan Nisan ve Mayıs aylarında senet yoluyla 546 milyon doların üzerinde borç aldıklarını söyledi.

Bu parayı Mayıs ayında Robinhood’un %7.6 hissesini satın alan paravan şirket Emergent Fidelity Technologies Ltd’yi finanse etmek için kullandılar.

Şirketin çöküşünün ardından kripto para kredi kuruluşu BlockFi, FTX Group ve Bankman-Fried’ın kendisi, değeri 440 milyon doların üzerinde olabilecek hisseler üzerinde hak iddia etmeye çalışıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Adalet Bakanlığı FTX Hack Olayıyla İlgili Soruşturma Başlattı

FTX gibi iflas başvurusunda bulunan kripto kredi kuruluşu BlockFi, bir mahkeme belgesinde Bankman-Fried’ın Kasım ayı başlarında yaptığı bir anlaşma nedeniyle Robinhood hisselerinin haklarına sahip olduğunu iddia etti.

Salı günkü mahkeme dosyasına göre hisseler, başlangıçta hisseleri satın almak için fonları kullanılan Alameda Research tarafından alınan bir krediye karşı teminat olarak rehin verildi.

Kripto borsası FTX, yine Bankman-Fried’ın sahibi olduğu bir hedge fonu olan Alameda’nın büyük ölçüde FTT tokenleri, yani FTX’in sıfırdan ürettiği dijital varlıklar tarafından desteklendiğinin ortaya çıkmasının ardından Kasım ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Bununla birlikte FTX’in çöküşü ile ilgili olarak ilk fitili, elinde çok sayıda FTT tokeni bulunan Binance CEO’su Chanpeng Zhao’nun satış açıklaması ateşlemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!