sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

FTX CEO’su SBF: Alımlar için hala 1 milyar dolarımız var

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Huobi, Voyager ve BlockFi gibi zor zamanlar yaşayan kripto para odaklı şirketlerin tamamını ya da bir bölümünü satın alma girişimleriyle bilinen hatta son olarak varlık yönetim firması SkyBridge’in %30’luk hissesinin alımı konusunda kurucu Anhony Scaramucci ile anlaşma sağlayan FTX, yeni alımlar konusunda da hırslı gözüküyor.

“Hala bu işin tuttuğumuz 1 milyar dolarımız var”

ABD medyasından CNBC’nin Squawk Box programına katılan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçen yıl alımlar için birkaç milyar dolr ayırdıklarını ve bu anlamda aldıkları yatırımlarla da bu harcamaları kapattıklarını söyledi:

“Kasayı hemen boşaltmak istemedik. Bu alımlar için geçen sene ayırdığımız birkaç milyar dolar vardı. Harcamalarımızın üzerine aldığımız yatırımlarla bu rakamı kapattık hatta kâra geçtik. Hala bu anlamda yatırım yapabileceğimiz yaklaşık 1 milyar dolarımız bulunuyor”

“Diğer şirketler de bizim gibi devreye girmeli”

Birçok iflasın eşiğindeki şirketi “kurtarma” konusunda diğer güçlü firmaların da kendilerine katılmaları gerektiğini belirten SBF, şu ifadeleri kullandı:

“Yaşadığımız gerçek bir acı var. Gerçekten iflas eden yok olan şirketler var. Bu şirketlerin kaderlerine terk edilmeleri iyi değil. Bu durum uzun vadede hiçbiriöiz için iyi olmaz. Ayrıca bu şirketin müşterileri için de adil bir durum değil. Hiçkimse ve hiçbir şey için iyi olmaz. Regülatörler için de iyi olmaz. Ekosistem için önemli ve iyi olanı yapmak zorundayız”

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!