NFT
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Canlı Yayında Konuşuyor: İşte Açıklamaları!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şu anda kripto para dünyasının en tartışmalı isimlerinden biri olan FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, katıldığı konferansta açıklamalar yapıyor. İşte SBF’nin konuşmasından satır başları.

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Dealbook Zirvesi’nde CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile yaptığı ve merakla beklenen söyleşide düzenleyicilere, müşterilere ve yatırımcılara karşı sorumluluklarını yerine getirme konusunda “iyi bir iş çıkarmadığını” söyledi.

Bankman-Fried, “Ben hiç kimseyi dolandırmaya çalışmadım. Bunu gelişen bir iş olarak gördüm ve bu ay olanlar karşısında şok oldum.” dedi.

FTX CEO’su: “Yaşananların Çoğunu Son Bir Ayda Öğrendim”

Sorkin, Bankman-Fried’a FTX ve Bankman-Fried’ın müşteri paralarına neden erişimi olduğunu sordu. SBF şu cevabı verdi:

“Alameda’yı yönetmiyordum, neler olup bittiğini tam olarak bilmiyordum. Pozisyonlarının büyüklüğünü bilmiyordum, bunların çoğu son bir ay içinde öğrendiğim şeyler.”

Sorkin, Bankman-Fried’in Bahamalar’dan görüntülü olarak bağlandığını söyledi. Sorkin, Bankman-Fried’a Alameda’nın tartışmalı kripto paralar üzerinde kumar oynaması hakkında baskı yaptı ve 2 milyon dolarlık birikimini kaybeden bir yatırımcının mektubunu okudu.

Bankman-Fried, “ABD platformu (FTX.US) tamamen ödeme gücüne sahip ve finanse ediliyor. Para çekme işlemlerinin bugün açılabileceğine ve tamamının yapılabileceğine inanıyorum.” dedi.

Bununla birlikte ünlü isim, artık Bahamalar’daki evinde yaşamadığını söyledi.

Bankman-Fried, Alameda’nın riskinden haberdar olmadığını savundu. 2019 yılında FTX’in hacminin %40’ının Alameda’dan geldiğini söyledi. Bankman-Fried, 2022 yılına gelindiğinde bu oranın %2’ye düştüğünü ve bunun da FTX’in maruz kaldığı risklerin azaldığına inanmasına yol açtığını iddia etti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Analistten Şok İddia: Bu Altcoin de FTX gibi Patlayacak!

Bankman-Fried, kullanıcılardan neden doğrudan FTX’e değil de Alameda adına bir hesaba para havale etmelerinin istendiğine gerekçe olarak “2018’de FTX’in banka hesapları yoktu” dedi.

FTX’in 11 Kasım’daki çöküşünden bu yana Bankman-Fried’in etkinlikte yer alıp almayacağı konusunda söylentiler dolaşıyordu. FTX’in eski CEO’su geçen hafta attığı bir tweet’te Sorkin’le konuşmak üzere toplantıya katılacağını doğrulamıştı.

SBF, konuşmasına şunları ekledi:

“Gerçekten bir sorun olduğunu 6 Kasım’da FTT tweet’i çıktığında anladım… Şirkete bir para çekme akınının başladığını gördük. Olacaklardan endişeliydim.

6, 7 ve 8 Kasım tarihlerinde FTX’in müşteri para çekme işlemlerini gerçekleştiremeyeceği konusunda endişelenmeye başladım.

Bu, özellikle Alameda Research ile ilişkili varlıklarda meydana gelen bir çökmeydi… Bunun olacağını tahmin etmeliydim.

Fonları bilerek birbirlerine karıştırmadım.”

Sorkin, şirketin Solana ve FTT tokenlerini teminat olarak kullanması hakkında “FTT ve Solana’yı teminat olarak kullanıyordunuz. Onları düzgün bir şekilde tanımlıyor muydunuz?” şeklinde bir soru yöneltti. SBF bu soruya şöyle cevap verdi:

“Risk açısından onları istediğim şekilde tanımlamıyordum.”

SBF, Alameda’nın BlockFi’daki yatırımı ile ilgili şunları söyledi:

“Yüz milyon dolar mı? Birkaç yüz milyon dolar mı? Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum. O sayıya bakmıyordum bile.”

Sam Bankman-Fried, yasal olarak sorumluluk konusunda endişeli olup olmadığı konusunda şunu söyledi:

“Şahsen öyle olduğumu düşünmüyorum… odaklandığım şey bu değil. Kendim ve geleceğim hakkında düşünmem için bir zaman ve yer olacak ama bu şimdi değil.”

İflas sonrası varlıkların büyük ölçüde dışarıya aktarılmasıyla ilgili olarak SBF, o sırada sistemlere erişiminin “kesildiğini” ve ne olduğu konusunda sadece teori üretebildiğini iddia etti. Ayrıca SBF FTX’i hackleyen kişi hakkında bir fikri olmadığını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!