sikayetkripto
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!
Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!

FTX Bağlantılı İki Web Sitesine Erişim Sağlanamıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ticaret firması Alameda Research, web sitesini ‘özel moda’ geçirdi.

Squarespace tarafından barındırılan web sitesi, 9 Kasım’da herhangi bir kamu duyurusu yapılmaksızın yalnızca şirket içi ekip üyeleri tarafından görüntülenebilecek şekilde güncellendi.

FTX Yatırım Şirketlerinin Web Siteleri Devre Dışı Kaldı

SBF, 2021 itibarıyla şirketin yaklaşık %90’ına sahipti, ancak şu anda işletmedeki mevcut hissesinin ne olduğu bilinmiyor. Alameda Research, CEO Caroline Ellison tarafından yönetiliyor.

Alameda Research’ün web sitesine girildiğinde kullanıcıları sitenin özel moda geçildiğini gösteren böyle bir ekran karşılıyor.

Ayrıca, FTX Ventures web sitesine de ulaşılamıyor, çünkü DNS ayarlarının sitenin yüklenmesini durduracak şekilde güncellendiği görülüyor. Hata mesajı, DNS adresi bulunamadığı için “Bu siteye ulaşılamıyor” diyor.

Bu hata, bir web sitesinin DNS ayarları yanlış sunucuyu gösterecek şekilde yanlış yapılandırıldığında ortaya çıkar. Ancak bu örnekte, Alameda web sitesinin özel statüsü göz önüne alındığında, sorunun kaynağı bu gibi görünmüyor.

Alameda web sitesinin önbelleğe alınmış bir versiyonu WayBackMachine aracılığıyla hala erişilebilir durumda ve bu versiyonda CEO Caroline Ellison ve CTO Nate Parke’den oluşan çekirdek ekibin yanı sıra aralarında eski Eş CEO Sam Trabucco’nun da bulunduğu birkaç yatırımcı ve danışman yer alıyor.

Ellison’ın Alameda’nın bilançosuna ilişkin Twitter’daki son açıklaması Binance satın alma duyurusundan önceydi. CEO, şirketin “10 milyar dolardan fazla varlığa” sahip olduğunu ve “şimdiye kadar kredilerinin çoğunu ödediğini” söylemişti.

Bu tweetler sonraki 24 saat içinde FTX için ortaya çıkan tablodan farklı bir görüntü çiziyor. İlginç bir şekilde SBF, Ellison’ınkilerle aynı zamanlarda yayınladığı “FTX iyi durumda” tweetlerini sildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!