sikayetkripto
BlockFi Cephesinde Sular Durulmuyor: Morgan Creek, FTX’e Karşı Adım Atabilir!
BlockFi Cephesinde Sular Durulmuyor: Morgan Creek, FTX’e Karşı Adım Atabilir!

FTX Bağlantılı BlockFi İçin Kaliforniya’da Yeni Karar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaliforniya Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı, kripto para kredi kuruluşu BlockFi’ı araştırırken bu şirketin kredi lisansını askıya aldığını bildirdi.

BlockFi Müşteri Para Çekme İşlemlerini Durdurmuştu

Kaliforniya Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı’ndan yapılan bir basın açıklamasına göre, bu hamle şirketin para çekme işlemlerini durdurmasına yanıt olarak geldi.

Kredi kuruluşu bunu Perşembe gecesi FTX ile ilgili netlik eksikliğini gerekçe göstererek yaptı. FTX US, bu yılın başlarında BlockFi’a 400 milyon dolarlık bir kredi hattı açmıştı.

Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı, askıya alma işleminin en az 30 gün süreceğini söyledi.

Kurum, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“BlockFi’ın 10 Kasım 2022’de Twitter hesabı @BlockFi’dan yaptığı duyuruda şirket, ‘FTX.com, FTX US ve Alameda’nın durumu konusunda netlik olmaması’ nedeniyle ‘her zamanki gibi iş yapamayacağını’ kabul etti.

Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı, BlockFi’ın Kaliforniya Finansman Yasası da dahil olmak üzere Delegenin yetki alanındaki yasalara uygunluğunu araştırıyor. DFPI ayrıca FTX’i de soruşturuyor”

FTX, FTX US ve Alameda ile birlikte, iflas edebileceğine dair günlerce süren spekülasyonların ardından Cuma günü iflas başvurusunda bulundu. Cuma günü istifa eden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried daha önce FTX’in “likidite” sorunları olduğunu ancak iflas başvurusunda bulunmadan önce varlıkların “iyi” durumda olduğunu söylemişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü Milyarder FTX CEO'suna Destek Mesajı Paylaştı, Tweet'ini Anında Sildi!

FTX’in Chapter 11 iflas başvurusunda bulunması, şirketin iflas sürecinden geçtikten sonra yeniden yapılanmayı ve geri dönmeyi umduğunu gösteriyor.

Kaliforniya Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı açıklamasında, “BlockFi, Finansal Koruma ve Yenilik Departmanı’na Kaliforniya’da kredi sunmayı bıraktığını bildirdi ve müşterilerden BlockFi Cüzdanına veya faiz hesaplarına para yatırmamalarını istedi” denildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!