Sam Bankman-Fried ve FTX’in Ünlü Destekçileri Hakkında Toplu Dava Açıldı!
Sam Bankman-Fried ve FTX’in Ünlü Destekçileri Hakkında Toplu Dava Açıldı!

FTX, Airdrop’u Düşmek Üzere Olan Altcoin Projesine Dava Açtı: Milyon Dolarlar Talep Ediyorlar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas halindeki kripto para borsası FTX, merkeziyetsiz uygulamaların birden fazla blok zinciri üzerinde geliştirilmesine olanak tanıyan bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan LayerZero Labs’a karşı dava açtı.

Dava, LayerZero Labs’ın, borsa çökmeden ve para çekme işlemlerini devre dışı bırakmadan hemen önce, içerideki kişilerden aldığı ipuçlarını kullanarak FTX’ten yasadışı bir şekilde 21 milyon dolar çektiğini iddia ediyor.

Dava, 9 Eylül 2023 tarihinde, LayerZero Labs’a karşı yasal işlemlere liderlik eden FTX’in yeni atanan CEO’su tarafından açıldı. Dava, LayerZero Labs’ın FTX ile olan sözleşmesini ve güvene dayalı yükümlülüğünü ihlal ettiğini, ayrıca dolandırıcılık ve sebepsiz zenginleşme yaptığını iddia ediyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
En Büyük Ethereum Balinalarının Hikayeleri Ne? 500 Milyon Doların Üstünde ETH Yakan Var

Davaya göre, LayerZero Labs, Mart 2023’te FTX Ventures tarafından ortaklaşa yönetilen bir finansman turunda 135 milyon dolar almış ve başlangıç değerini 1 milyar dolara çıkarmıştı. Turdaki diğer yatırımcılar arasında Andreessen Horowitz, Sequoia, Coinbase Ventures ve PayPal Ventures yer alıyordu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, LayerZero Labs operasyonel amaçlar için FTX’te 11.5 milyon dolar tutmayı kabul etmişti. Ancak dava, LayerZero Labs’ın FTX’in çökmek üzere olduğuna dair içeriden aldığı bilgileri kullanarak 9 Kasım 2022 tarihinde tüm tutarı geri çektiğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!