sikayetkripto
FTX, ABD Kripto Para Lobicilik Faaliyetlerinden Ayrıldı!
FTX, ABD Kripto Para Lobicilik Faaliyetlerinden Ayrıldı!

FTX, ABD Kripto Para Lobicilik Faaliyetlerinden Ayrıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in Amerikan kolu FTX.US, bir dijital varlık endüstrisi ticaret grubu olan Crypto Council for Innovation’dan ayrıldı.

Endüstri savunucusu derneğin başkanı Sheila Warren, FTX.US’nin ayrıldığını bir açıklamayla duyurdu.

ABD Kripto Para Konseyi (Crypto Council for Innovation), FTX.US’nin Gruptan Ayrılışını Açıkladı

Warren, konuyla ilgili gönderdiği e-postada şunları söyledi:

“Konsey, FTX.US’nin ortak üye olarak istifasını kabul etti ve gerçek bir değişim yaşatmak amacıyla kullanıcıları koruyan ve inovasyonu güvence altına alan bir düzenleme oluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu hafta çıkan haberler şok ediciydi ama aynı zamanda toplumun bir araya geldiğini de gördük.

Politikaları doğru bir şekilde belirlemek için tarihi bir fırsatımız var ve Crypto Council bunu başarmak için çalışmaya devam edecek.”

Bu ayrılık FTX’in bu hafta başındaki hızlı çöküşü çerçevesinde gerçekleşti. FTX.US bugün müşterilerine platformundaki ticaretin önümüzdeki günlerde durdurulabileceğini söyledi.

Grubun kalan üyeleri arasında girişim sermayesi şirketi Andreesen Horowitz, Block (eski adıyla Square), Coinbase, Gemini ve Fidelity’nin Dijital Varlıklar kolu yer alıyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kurallarında değişiklik yapılmasını ve dijital varlık piyasalarının düzenlenmesi ve gözetiminde kuruma daha fazla yetki verecek yasaları savunduğu için bu yıl Washington’da tanıdık bir isim haline gelmişti.

Bu savunuculuk ve kripto paraların Washington’daki en tanınmış temsilcisi olarak konumu, sektörle bağlantılı bazı kişiler için tartışmalı hale gelmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!