sikayetkripto
Forbes Açıkladı: Binance CEO’su ve Diğer Milyarderler Son Kripto Para Krizinde Ne Kadar Para Kaybetti?
Forbes Açıkladı: Binance CEO’su ve Diğer Milyarderler Son Kripto Para Krizinde Ne Kadar Para Kaybetti?

Forbes Açıkladı: Binance CEO’su ve Diğer Milyarderler Son Kripto Para Krizinde Ne Kadar Para Kaybetti?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forbes, kripto para dünyasının en zengin isimlerinin Mart ayından bu yana kaybettiği para miktarını açıkladı.

Forbes’a Göre Kripto Para Milyarderleri Mart’tan Bu Yana 116 Milyar Dolar Kaybetti

Forbes’un tahminlerine göre, kriptonun en zengin 17 yatırımcısı ve kurucusu Mart ayından bu yana toplu olarak tahmini 116 milyar dolar kişisel servet kaybetti. Bunlardan on beşi son dokuz ay içinde servetlerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Forbes’a göre kripto milyarderlerinin kaybettiği varlık miktarını gösteren tablo.

Kripto para ve Bitcoin sektörünün en büyük borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, karmaşık yan kuruluşlardan oluşan geniş bir küresel ağa sahip ve Forbes’un araştırmasına göre en fazla para kaybeden isim.

Forbes’un iddiasına göre Changpeng Zhao’nun Mart ayındaki 65 milyar dolarlık serveti yaklaşık olarak 4.5 milyar dolara düştü.

Bununla birlikte dolandırıcılık iddiasıyla yargılanan Sam Bankman-Fried’in ise Mart ayındaki 24 milyar dolarlık serveti Forbes’a göre sıfırlandı.

Bir diğer FTX yöneticisi Gary Wang’ın da varlıkları 5.9 milyar dolardan sıfıra inmiş durumda.

CZ, 6 Kasım’da Binance’in FTX’in yerel kripto para birimi olan FTT’yi satacağını tweetlediğinde FTX’in ölümünün gerçekleşmesine yardımcı oldu.

CZ, 23 Aralık’ta düzenlenen bir web seminerinde Binance’in sıfır borcu olduğunu belirtmişti:

“Biz oldukça özgün bir kuruluşuz, başka hiçbir kuruluştan kredi almıyoruz. Tüm FUD’un (korku, belirsizlik ve şüphe) yanlış olduğunu kanıtlayacağız.”

Binance sözcüsü, Forbes’un CZ’nin net değerine ilişkin tahmininin “CZ için önemli bir ölçüt olmadığını” söyledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
BNB de FTT Gibi Mi Olacak? Binance CEO'su Açıklama Yaptı!

Kripto para holdingi Digital Currency Group’un başkanı Barry Silbert, kriptonun piyasa krizinin merkezinde yer alıyor. Konuya yakın bir kaynağa göre DCG’nin önemli varlıklarından biri olan kripto kredi birimi Genesis Global Capital, alacaklılara en az 1.8 milyar dolar borçlu.

Forbes, Twitter kripto para topluluğu tarafından tepki çekecek bir şekilde Digital Currency Group başkanı Barry Silbert’in 3.2 milyar dolarlık servetinin de sıfırlandığını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!