ABD’li Dev Fast Food Zinciri Bitcoin ve Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı!
ABD’li Dev Fast Food Zinciri Bitcoin ve Kripto Paralar ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı!

Fiyat Düşüyor Peki Bitcoin İçin Gelecek Karanlık Mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin günden güne kullanımının artması işletmeleri de kripto paraları kabul etmesi yönünde etkiliyor.

Deloitte tarafından yapılan yakın tarihli bir anket çalışmasında ABD’li işletmelerin %75’i önümüzdeki iki yıl içerisinde kripto para ya da stablecoin ödemelerini kabul etmeyi planladıklarını söyledi.

Anketin sonuçları Deloitte ve PayPal ortaklığında yayınlanan “İşletmeler Kriptoya Hazırlanıyor” isimli raporda yayınlandı.

Anket, BTC ve kripto para fiyatlarının mevcut piyasa durumuna kıyasla daha yüksek olduğu 3 Aralık – 16 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında yapıldı.

Anket için kozmetik, elektronik, moda, yiyecek, içecek, ev dekorasyonu, konaklama, eğlence, kişisel ürünler, hizmet ve ulaşım sektörlerinden eşit sayıda işletme seçildi.

Ankete katılan işletmelerin %85’i Bitcoin ve kripto para ödemelerinin beş yıl içerisinde sektörlerinde kabul edileceğini tahmin etti.

Kripto Para Harcamaları Artacak!

10 milyon ila 100 milyon dolar arasında gelire sahip perakendecilerin yüzde 73’ü kripto ödemeleri için gerekli altyapıyı desteklemek için 100.000 dolar – 1 milyon dolar arasında harcadığını söyledi.

Yapılan harcamaların bu kadarla sınırlı kalmayacağını söyleyen işletmeler, 2022’de bu harcamaların artmasını bekliyor.

İşletmelerin % 60’ından fazlası, Aralık ayına kadar kripto para ödemelerini etkinleştirmek için 500.000 dolardan fazla bütçe ayırdıklarını da belirtti.

Müşteriler Kripto Parayla Ödeme Yapmak İstiyor!

Katılımcıların %64’ü müşterilerinin kripto parayla ödeme yapmak istediğini söylerken, %83’ü bu ilginin 2022’de daha da artmasını beklediğini söyledi.

Halihazırda kripto para ödemelerini kabul eden işletmelerin %93’ü gelirlerinin arttığını ve marka algısının geliştiğini ifade etti.

Son olarak ankete katılanların %45’i kripto para ödemelerinin en zor yanının kripto paraları mevcut ödeme sistemine entegre etmek ve birden fala kripto paranın entegre edilmesi olduğunu belirtti.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!