NFT
Fırtına öncesi sessizlik: Vadeli işlemlerde nefesler tutuldu!
Fırtına öncesi sessizlik: Vadeli işlemlerde nefesler tutuldu!

Fırtına öncesi sessizlik: Vadeli işlemlerde nefesler tutuldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spot ETF kararı için geri sayımın başlaması, vadeli işlemlerde gergin bir bekleyişe yol açtı.

10 Ocak tarihine kadar spot ETF kararını açıklamak zoruna olan SEC, kripto endüstrisini heyecanlı bir sürece sokmuş durumda. Genel kanının ETF’lerin onaylanacağıyla ilgili olması piyasadaki pozitif havayı artırdı. Fakat, kararın açıklanması anında özellikle de vadeli tarafta oluşacak volatilite, şimdiden korku vermeye başladı. Güncel sürece baktığımızda stabil seyreden tasfiye verilerinde detaylar nedir?

Ekran Resmi 2024 01 03 10.59.55 1

Yükselişi kolay kolay yedirmiyorlar!

Coinglass tarafından yayımlanan son 24 saatlik verilere göre, 132,97 milyon dolarlık işlem tasfiye edildi. Bu işlemlerin 86,04 milyon dolarlık kısmını long, 46,92 milyon dolarlık kısmını ise short yönlü işlemler oluşturdu. Volatiliteye yenik düşerek tasfiye edilen yatırımcı sayısı ise 52.840’a ulaştı. Tek bir işlemde yaşanan en büyük kayıp miktarı ise OKX borsasında ETH/USD paritesinde 3,36 milyon dolar ile kayıtlara geçti.

Borsalardaki çarpıcı istatistikler ise gözlerden kaçmadı. Tüm borsalar baz alındığında gerçekleşen likidayonların yüzde 64,71’lik kısmını long yönlü pozisyonlar oluşturdu. En çok likidite toplayan borsalar ise 57,65 milyon dolar ile Binance, 44,07 milyon dolar ile OKX ve 19,05 milyon dolar ile Bybit oldu. Bir diğer dikkat çeken veri ise Bitmex’ten geldi. Bitmex kullanıcılarının çok büyük bir kısmı yükseliş beklerken, bu beklentilerin çoğunluğu tasfiye ile sonuçlandı.

Ekran Resmi 2024 01 03 11.00.11

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!