sikayetkripto
Fed Üyelerinden Gelecek Faiz Hamleleri Hakkında Açıklama: Bitcoin ve Ethereum’a Olumlu Yansıdı!
Fed Üyelerinden Gelecek Faiz Hamleleri Hakkında Açıklama: Bitcoin ve Ethereum’a Olumlu Yansıdı!

FinCEN Yöneticisi DeFi Hakkında Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanlığına bağlı Mali Suçlar İcra Ağı (FinCEN), Başkan Joe Biden’ın yıl başında tebliğ ettiği dijital varlıklara dair yürütme emrinin ardından kripto düzenlemesi için çalışan kurumlar arasında bulunuyor. Diğer kurumlar genel kripto endüstrisiyle ilgilenirken FinCEN’in ana gündemi ise DeFi platformları.

FinCEN yönetcilerinden Himamauli Das, salı günü yaptığı konuşmada DeFi sektörü hakkında konuştu. Das, DeFi platformlarının “aracı kurumların rolünü azaltma veya sektörü yok etme” potansiyeline dikkat çekti. Yönetici ayrıca DeFi sitelerinin kara para aklamayla mücadelede kritik bir noktada olduğunu açıkladı.

DeFi, Statükoyu Yok Ediyor

Alım-satım işlemlerinde aracıların ortadan kalkması DeFi ve kripto savunucularının en büyük argümanı. Kripto severler, böylelikle karşı taraf risklerinin ortadan kalktığına inanıyor. Ancan FinCEN, aracı kurumların statükoya tabii olması nedeniyle merkeziyetsiz çözümlere sıcak bakmıyor.

Himamauli Das, bu konuyu enine boyuna analiz etmek için bankacılar ile işbirliği yaptıklarını ifade etti:

“Düzenleme çalışmamızda hükümet yetkilileriyle sürekli temas halindeyiz. Riskleri ve güvenlik açıklarını daha iyi anlamak için bankalar ile yoğun bir işbirliği yürütüyoruz.”

FinCEN yöneticisi, düzenleme çalışmasının yeni yılda hızla devam edeceğini yineledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!