sikayetkripto
Finansal İstiktar Kurulu, Kriptoyu Gündemine Aldı
Finansal İstiktar Kurulu, Kriptoyu Gündemine Aldı

Finansal İstiktar Kurulu, Kriptoyu Gündemine Aldı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans sektörünün uluslararası izleme kuruluşlarından Finansal İstikrar Kurulu (FSB), FTX borsasının iflasının ardınan kripto paraların düzenleme ve denetlenmesi için bir küresel işbirliği çağrısı yaptı.

FSB, 6 Aralık tarihinde İsviçre’nin Basel kentinde düzenlediği bir toplantıda kripto sektörünü mercek altına aldı. İstikrar Kurulu özellikle DeFi sektöründeki güvenlik açıklarını gündemine taşıdı. Uluslararası uzmanlar, merkeziyetsiz finanstaki büyümenin geleneksel kanadı nasıl etkileyeceğini araştırıyor.

Finans otoritesi, dev kripto para borsası FTX’in iflasına da değindi. FTX’in batışının piyasa riski “sınırlı” olsa da, kripto endüstrisinin geleneksel finans ile bağlantılarının güçlenmesi ileride riskleri arttıracak.

“Geleneksel finansta normalde farklı kurumların verdiği hizmeti tek platformda toplayan kripto para borsaları; risk yoğunlaşması, çıkar çatışması ve müşteri varlıklarının kötüye kullanılmasına yol açabilir.”

Yetkililer, bu cümlelerin ardından çözüm olarak küresel bir kripto para düzenlemesinin gerekliliğini vurguladı.

“FSB üyesi olmayan ülkelerin de dahil olacağı bir şekilde Dünya genelinde kripto sektörünün acilen düzenlememiz gerekiyor.”

Finansal İstikrar Kurulu, 2009 yılında gerçekleşen bir G20 zirversinde kuruldu. Kuruluş, üye ülkelerin merkez bankaları, mali düzenleyiciler ve maliye bakanlıkları gibi devlet kurumlarından önemli isimleri barındırıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!