NFT
10 Trilyon Dolarlık Şirket Bitcoin’de “Ayıyı” Umursamıyor: İşte Yeni Adımı!
10 Trilyon Dolarlık Şirket Bitcoin’de “Ayıyı” Umursamıyor: İşte Yeni Adımı!

Fidelity, Metaverse İçin Marka Başvurusu Yaptı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto alanına rakiplerinden daha erken atılım yapan Amerika merkezli yatırım şirketi Fidelity Investments’ın geçtiğimiz günlerde metaverse için ticari marka başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Başvuru belgelerinden elde edilen bilgilere göre Fidelity, geleneksel tarzda sunduğu hizmetleri metaverse evrenine de taşımak istiyor. Yatırım şirketinin yaptığı patent başvurusunda sadece metaverse bulunmuyor. Fidelity yaptığı başvuruya NFT, NFT pazaryeri, sanal emlak, sanal yatırım ve kripto para alım satım hizmetlerini de ekledi. Bu başvurular şirketin gelecekte belirtilen alanlarda hizmet vermek isteyebileceğini gösteriyor.

Fidelity, diğer geleneksel finans şirketlerinin aksine kripto sektörünü en hızlı benimseyen kuruluşlardan biri olarak biliniyor. Kuruluş, Kasım ayında müşterileri için komisyonsuz perakende ticareti hizmeti vereceğini duyurdu.

Kripto para hizmeti vermek için oluşturulan ekip ise büyümeye devam ediyor. Yatırım şirketi yakın zamanda 400 kişilik olan dijital varlık yatırım ekibine 100 çalışan daha ekleyecek.

Fidelity’in güncel trendi yakalamak için kripto sektörüyle yakından ilgilenmesi bazı kesimlerin tepkisine yol açtı. Geçmiş dönemde üç ABD’li vekil, kripto paraların çok volatil olduğunu savunarak yatırım şirketine kararlarını gözden geçirme tavsiyesi verdi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!