NFT
Pantera Capital CEO’su, FED’in Faiz Artırımının Bitcoin İçin O kadar Da Kötü Olmadığını Düşünüyor!
Pantera Capital CEO’su, FED’in Faiz Artırımının Bitcoin İçin O kadar Da Kötü Olmadığını Düşünüyor!

FED’in Faiz Kararına Bitcoin (BTC) Nasıl Tepki Verecek? Analistler Değerlendirdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘de bugün FED’in faiz kararı beklenirken, CME Group’un FED Watch aracına göre 20 Eylül’de faiz artışı olmama ihtimali %99’le fiyatlanıyor.

Beklentiler faiz oranlarının sabit kalması yönünde yoğunlaşırken bazı uzmanlar faiz kararı ve sonrasında Bitcoin fiyatının aşağı ve yukarı her iki yönde de sert hareket edebileceği ve kaldıraçlı işlemlerden uzak durulması gerektiği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Ancak bazı uzmanlar da FED’in kararı sonrasında düşük volatilitenin devam edebileceğini ve BTC fiyatında yüksek volatilite bekleyen yatırımcıların hayal kırıklığına uğrayabileceğini söyledi.

Bu noktada Coindesk’e konuşan Amberdata yöneticisi Greg Magadini FED’in faiz oranlarını %5,25 ile %5,5 arasında sabit tutmasını ve uzun süredir belirttiği “veriye dayalı duruşunu” koruyarak piyasaya herhangi bir sürpriz sunmamasını beklediğini belirtti.

“FED ‘veriye bağlı’ kalma konusunda oldukça kararlı davrandı ve faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutabileceği sinyalini verdi.

Bana göre bu durum, FED’in bu haftaki toplantısında faiz oranları değiştirmeden bırakacağı ancak faiz oranlarının yüksek kalacağı sinyalini vereceği anlamına geliyor.

Ayrıca bu durum bence düşük volatiliteyi devam ettirecek ve BTC fiyatında yüksek volatilite bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğratacak.”

Cuma günü sona erecek olan Bitcoin opsiyonlarını değerlendiren Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, opsiyonların BTC’nin FED kararı sonrasında %3’ten fazla hareket edemeyeceğini gösterdiğini söyledi.

“Bitcoin opsiyon piyasası fiyatlandırmasına göre, tüccarlar BTC’nin bu Cuma yalnızca %2,8 oranında hareket etmesini bekliyor.

Bu da kimsenin FED Başkanı Powell’dan piyasayı hareketlendirecek herhangi bir yorum beklemediğinin bir işaretidir.”

Bilindiği üzere FED sürekli olarak faiz oranlarına ilişkin kararının gelecek olan enflasyon ve istihdam verilerine bağlı olacağını savundu ve geçen yıl Mart ayında başlayan faiz artırım döngüsünün tamamen sona erdiğine ya da ereceğine dair sinyal vermekten kaçındı.

Bu noktada da FED’in faiz konusunda aynı mesajı tekrarlaması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!