Üç Üst Düzey FED Yetkilisi Konuştu: Önümüzdeki Faiz Kararlarına Dair Çok Önemli İpuçları Geldi!
Üç Üst Düzey FED Yetkilisi Konuştu: Önümüzdeki Faiz Kararlarına Dair Çok Önemli İpuçları Geldi!

FED’in Faiz Artışlarında Sona Mı Gelindi? Faiz İndirimleri Ne Zaman Başlayacak? Morgan Stanley Baş Analisti Değerlendirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Morgan Stanley’nin Baş ABD Ekonomisti Ellen Zentner, FED’in mevcut faiz artırım döngüsünü tamamladığına inandığını ifade etti.

What Goes Up podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde Zentner, FED’in gösterge federal faiz oranını sabit tutma kararını değerlendirdi ve gelecekteki para politikası ve ABD ekonomisine ilişkin öngörülerini paylaştı.

Zentner, “Burada işlerinin bittiğine dair güçlü bir görüşüm var – ancak kapıyı açık bıraktılar” dedi. Zentner, enflasyonun düşmesiyle birlikte ABD Merkez Bankası’nın gelecek yıl faiz indirimine hazır olana kadar faiz oranlarını sabit tutacağına inanıyor.

Zentner ayrıca ABD’de hükümetin Cumhuriyetçiler tarafından kapanmasının, politika yapıcıları karar vermek için ihtiyaç duydukları tüm ekonomik verilerden yoksun bırakabilecek olası etkilerinin de altını çizdi. Bu durum, FED yetkililerinin Kasım toplantısında mevcut durumu korumaları için ellerini güçlendirebilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dev Kripto Para Balinası, Binance’e Zararına Altcoin Dump’ladı, Fiyatta Ani Düşüş Yaşandı

Zentler, faiz artışlarının devam etmesi için şart olarak şunları söyledi:

“İlk olarak, işgücü piyasasında artan gevşeklik ve istihdam artışlarındaki yavaşlamadan memnun olmaları gerekir. İkinci olarak, temel hizmet sektörünün mevcut trendden saparak yeniden önemli ölçüde ivme kazanması gerekecektir.”

Zentner, 2024 yılıyla ilgili olarak faiz indirimlerinin Mart ayında başlayacağını ve üç ayda bir 25 baz puan olacağını öngörüyor. FED şu anda gelecek yıl iki faiz indirimi beklerken, Zentner bu görünüm konusunda görüş ayrılığı olabileceğini öne sürüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!