NFT
Bitcoin’de Düzeltme Bitti Mi Yoksa 20.000 Dolar Seviyesi Yeni Hedef Mi? Analist van de Poppe Açıkladı!
Bitcoin’de Düzeltme Bitti Mi Yoksa 20.000 Dolar Seviyesi Yeni Hedef Mi? Analist van de Poppe Açıkladı!

FED’in Bu Haftaki Kararının Ardından Analist, Bitcoin’in Gelmesini Beklediği Seviyeleri Paylaştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED’in Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi, son politika güncellemesinin ardından tekrar devreye girmiş gibi görünüyor.

Kurumun faiz artırımlarına ara verme kararına rağmen Bitcoin’in fiyatı bu hafta büyük ölçüde değişmedi. BTC fiyatı uzun bir süredir 25.000 dolar ile 30.000 dolar arasındaki aralıkta işlem görmeye devam ediyor.

Mart ve Haziran aylarında aşırı satış koşullarını takip eden rallilerin aksine, Bitcoin son büyük düşüşünden bu yana yatay işlem görüyor. Wolfe Research’te analist olan Rob Ginsberg, faiz oranlarındaki hareketin Bitcoin de dahil olmak üzere uzun vadeli, spekülatif varlıkları etkilediğini belirtti.

Bitcoin 17 Ağustos’taki düşüşünden sonra toparlanmakta zorlandı. Ginsberg, faizlerin yeni döngünün zirvesine çıkması halinde, Bitcoin’in 25.000 dolar destek seviyesinin altına inmesinin şaşırtıcı olmayacağını öne sürdü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Coinbase’in Bitcoin Rezervlerini Tuttuğu Cüzdan Keşfedildi: İşte İçindeki BTC Miktarı

Geçen yılki kripto para kışı, FED ve enflasyonla mücadele amaçlı faiz artırma kampanyasının Bitcoin’in fiyat hareketleri üzerinde belki de en büyük etkiye sahip olması nedeniyle benzersizdi. 2023’te yaklaşık %60 artış göstermesine rağmen, regülasyonlar ve Bitcoin borsa yatırım fonu alanında beklenen gelişmeler fiyatları daha da yukarı çekemedi.

Ginsberg’e göre Bitcoin 28.000 doların üzerine çıkarsa, kısa vadede 32.000 dolara kadar yükselebilir. Ancak Ginsberg, piyasanın son dönemdeki kötüleşmesi göz önüne alındığında bunun pek olası olmadığına inanıyor.

Analist, Bitcoin 25.000 dolarlık destek seviyesinin altına inerse, potansiyel olarak 20.000 ila 21.000 dolar arasına düşebileceğini söyledi. Ginsberg, reel oranların yükseldiğini ve özellikle spekülasyon ve kripto için en büyük engel olarak gördüğü yüksek seviyelere çıktığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!