MEXC
Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller’dan Stablecoin Açıklaması
Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller’dan Stablecoin Açıklaması

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller’dan Stablecoin Açıklaması

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christoper Waller, yaptığı konuşmada stablecoin düzenlemeleri için yapılan önerileri ele aldı.

Waller, Hazine liderliğindeki Başkanın Çalışma Grubu’nun hazırlamış olduğu rapora yanıt verdi. Waller, stablecoin’lerle ile ilgili raporun ana gayesini açıkladı.

“Başkanın Çalışma Grubu’nun raporu, maliyet-fayda denklemine bir yaklaşım tanımladı: stablecoin’lerin sigortalı mevduat kurumlarına verilmesini kısıtlamak ve cüzdan sağlayıcılarının ve diğer banka dışı aracılara katı sınırlar getirmek”

Waller, bankaların stablecoin ihraç etme fikrine itiraz etmiyor. Ona göre asıl sorun bankalara olan ihracı kısıtlamak ve nihayetinde ödeme verimliliğinin azalmasına sebep olmak.

“Stablecoin ihracının sadece bankalar tarafından yapılabileceği ve yapılması gerektiği fikrine katılmıyorum. Yeni bir ürünü eski, tanıdık bir yapıya ürettirmenin cazip gelmesini anlıyorum. Ancak bu yaklaşım bir stablecoin düzenlemesinin faydalarını ortadan kaldıracaktır. Stablecoin ihraççıları ödeme sağlayıcıları ve bankacılık kuruluşlarına uygun bir rakip olarak hizmet veriyor”

Stablecoin’ler hakkında tartışmalar artarak devam ediyor. Toplam piyasa değeri beş kat arttı ve ABD merkezli ihraççılar önlerinde daha şeffaf bir alan görüyor.

www.coinkolik.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!