sikayetkripto
FED Yetkilisi: Stablecoinler Bir Kestirme Oluşturabilir
FED Yetkilisi: Stablecoinler Bir Kestirme Oluşturabilir

FED Yetkilisi: Stablecoinler Bir Kestirme Oluşturabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan Merkez Bankası FED’in New York şubesi araştırma yetkililerinden Antoine Martin, Londra’da düzenlenen bir konferansta stablecoinler hakkında konuştu. Yetkili, stablecoinlerin “merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini oluşturması için” bir kısayol fırsatı sunduğunu düşünüyor.

“Merkez bankaları sıfırdan bir dijital para birimi üretmek yerine halihazırda mevcut olan bir stablecoin projesinin arkasında durabilir.”

Martin, merkez bankasının bir stablecoin projesinin teminatını resmi garanti altına alması ile bu senaryonun olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti. Yetkili, politika yapıcıların uyguladığı benzer bir yaklaşım örneğini Çin’den verdi. Ülkede faaliyet gösteren ödeme sistemlerinden Alipay ve Tenpay, Çin Merkez Bankasının teminat garantisi altında faaliyet gösteriyor.

NYC FED yetkilisine göre devletlerin kendi CBDC para birimleri için yaptığı çalışma büyük efor gerektiriyor. Dijital para için yazılımsal geliştirmenin yanı sıra ülkelerdeki yasa ve kanunları yeniden ayarlamak oldukça güç.

FED Yetkilisinin Çelişkili Açıklamaları!

Antoine Martin’in yaptığı konuşmanın ardından daha önce stablecoin hakkındaki fikrinin çok farklı olduğu ortaya çıktı. Martin, NYC FED internet sitesinde Şubat ayında stablecoinlerde bir gelecek görmediğini açıklayan bir araştırma yazısı kaleme aldı. Martin, Nisan 2021 tarihinde kaleme aldığı bir diğer gönderide ise stablecoinlerin teminat riskine parmak bastı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!