FED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari’den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin Tahminini Açıkladı
FED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari’den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin Tahminini Açıkladı

FED Üst Düzey Yetkilisi Kashkari’den Önemli Faiz Kararı Kehanetleri Geldi: İndirim İçin Tahminini Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari bugün yaptığı açıklamada ABD ekonomisinin şaşırtıcı dayanıklılığının borçlanma oranlarında daha fazla artışa ihtiyaç olduğunu gösterdiğini belirtti.

Wharton School of Business’ta düzenlenen bir etkinlikte, bu önlemin enflasyonu %2’ye düşürmek için gerekli olduğunu açıkladı.

FED’in en şahin politika yapıcılarından biri olarak bilinen Kashkari, ekonomiyi soğutmak için faizlerin biraz daha yükselmesi ve daha uzun bir süre bu seviyede tutulması gerekebileceğini öne sürdü. Bu açıklama, FED’in geçen hafta politika faizini %5,25-%5,50 aralığında sabit tutmasının ardından geldi.

FED politika yapıcılarının çoğunluğu yıl sonuna kadar bir faiz artırımı daha öngörüyor. Kashkari de bu görüşe katıldığını teyit ederek “Ben de onlardan biriyim” dedi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Meta’nın (Facebook) Dev Etkinliği Yaklaştı: Hangi Altcoinler Meta Bağlantılı ve Etkinlikten Etkilenebilir?

ABD merkez bankası yetkilileri de faiz oranlarını daha önce beklenenden daha uzun süre yüksek tutacaklarını ima etmişti. Yetkililerin yarısından azı gelecek yıl faizlerin %5’in altına düşürüleceğini öngörürken, bir tanesi politika faizinin 2024 sonuna kadar %6’yı aşması gerektiğini öne sürdü.

Bu tahminlere rağmen Kashkari, enflasyonun gelecek yıl beklendiği gibi soğuması halinde, FED’in politikanın aşırı sıkılaşmasını önlemek için faiz oranlarını düşürmesi gerekeceğini ifade etti. Kashkari ayrıca tüketici harcamalarının FED’in faiz artırımlarına şimdiye kadar bu kadar iyi dayanmış olmasına şaşırdığını belirtti.

Kashkari, FED’in %2’lik enflasyon hedefine ulaşılması konusunda “Federal Açık Piyasa Komitesi’ndeki herkesin kararlı olduğu” konusunda güvence verdi. Temmuz ayı itibariyle, Fed’in tercih ettiği ölçüte göre enflasyon %3.3’tü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!