sikayetkripto
Eski FED Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu!
Eski FED Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu!

FED Eski Başkanı ve Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin (BTC) Yorumu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri popülaritesini artırmaya devam ederken bazı kişiler kripto paralara yatırım yapmayı, bazıları ise karşısında olmayı seçiyor.

BTC ve kripto paraların karşısında olmayı seçeneklerden biri de FED’in eski başkanı ve aynı zamanda 2022 Nobel Ekonomi Ödülü sahibi Ben Bernenke oldu.

Yakın bir tarihte İsviçre’nin en büyük dergilerinden biri olan Dagens Nyheter ile bir röportaj yapan Ben Bernanke, kripto para birimlerinin herhangi bir ekonomik değeri olmadığını söyledi.

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların ekonomik değeri olduğunu kanıtlamadığını belirten FED eski başkanı, bu yönleriyle kripto para birimlerinin mevcut finansal sistem için bir tehdit oluşturmadığını savundu.

“Kripto para birimlerinin mevcut finansal sistem için bir tehdit oluşturmuyor.

Çünkü hiçbir bankanın büyük miktarlarda kripto para tuttuğunu ya da sahip olduklarını düşünmüyorum.

Ayrıca şimdiye kadar kripto para birimlerinin herhangi bir ekonomik değere sahip olduğunun gösterilmediğine inanıyorum.”

Daha önce de Bitcoin’in çoğunlukla kayıt dışı ya da yasa dışı faaliyetler için kullanıldığını belirten Bernanke, şimdiki röportajında BTC‘nin alternatif para birimi statüsüne ulaşamayacağını iddia etti.

Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda regülasyon çalışmalarının yapılamasının işe yaramayacağını söyleyen FED eski başkanı Bernanke, düzenlenmiş olsun ya da olmasın, kripto paraların başarısız olmaya mahkum olduğunu savundu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!