NFT
Bu Kripto Para Borsası, Üst Düzey Bir FBI Ajanını Yönetici Pozisyonuna Getirdi!
Bu Kripto Para Borsası, Üst Düzey Bir FBI Ajanını Yönetici Pozisyonuna Getirdi!

FBI, Geçtiğimiz Günlerde Yaşanan Kripto Para Platformu Stake’in Hack’inin Failini Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto para platformu olan Stake.com’dan yaklaşık 41 milyon dolar değerinde sanal para çalınmasıyla ilgili olarak kamuoyuna bir uyarıda bulundu.

FBI, yaşanan hırsızlığı, diğer bazı önemli kripto soygunlarından da sorumlu olan bir grup Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus Group’un gerçekleştirdiğini açıkladı.

FBI’a göre, saldırı 4 Eylül 2023 tarihinde veya bu tarih civarında gerçekleşti ve Bitcoin, Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Polygon ağlarını kapsadı. Hackerlar çalınan fonları Stake.com’dan FBI’ın açıklamasında listelenen çeşitli sanal para adreslerine taşıdılar.

FBI ayrıca aynı Kuzey Koreli faillerin yalnızca 2023 yılında 200 milyon dolardan fazla sanal para çaldığını açıkladı. Bu miktar, 22 Temmuz 2023’te Alphapo ve CoinsPaid’den yaklaşık 60 milyon dolar ve 2 Haziran 2023’te Atomic Wallet’tan yaklaşık 100 milyon doları içeriyor, ancak bunlarla sınırlı değil.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bloomberg Kıdemli Stratejisti Mike McGlone’dan Bitcoin Açıklamaları: “10.000 Dolara Dönüş Süreci Devam Edebilir”

FBI daha önce Harmony’nin Horizon köprüsüne ve Sky Mavis’in Ronin Köprüsüne yönelik Kuzey Kore saldırıları konusunda halkı uyarmış ve TraderTraitor hakkında bir siber güvenlik tavsiyesi yayınlamıştı. Ayrıca ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) 2019 yılında Lazarus Group’a yaptırım uyguladı.

FBI, özel sektör kuruluşlarını siber güvenlik tavsiyelerini gözden geçirmeye ve hackerlarla bağlantılı sanal para adresleriyle ilişkili blok zinciri verilerini incelemeye çağırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!