MEXC
sikayetkripto
FalconX, FTX Maruziyeti Hakkında Konuştu: Ne Kadar Varlık FTX’te Kaldı?
FalconX, FTX Maruziyeti Hakkında Konuştu: Ne Kadar Varlık FTX’te Kaldı?

FalconX, FTX Maruziyeti Hakkında Konuştu: Ne Kadar Varlık FTX’te Kaldı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto komisyon girişimi FalconX, geçtiğimiz gün bütün müşterilerine şirketin mali durumuyla ilgili bir bilgilendirme e-postası yolladı. Yetkililer, ayrıca FalconX’in FTX’e yaptığı yatırımın oranına da değindi.

FalconX yetkilileri dün gönderilen elektronik iletide şirketin FTX borsasından dolayı zarar etmesine rağmen mali bir sıkıntı yaşamadıklarını açıkladı. Kripto platformu, basına yansıyan haberlere göre müşterileriyle yatırım oranını paylaştı:

“FTX borsasına yatırdığımız FalconX’in bakiyeleri, ipoteksiz nakit benzeri varlığımızın yaklaşık beşte birini temsil ediyordu. Batık borsadan maruz kaldığımız zarar sadece bununla sınırlı.”

FalconX yöneticileri, FTX borsasından hiç bir şey kurtaramadıkları bir senaryoda bile sorun yaşamayacaklarını iddia ediyor. E-posta iletisinde şirketin en sağlam sermayeye sahip kripto girişimlerinden biri olduğu vurgulandı. Müşterilere gönderilen mesajda şirketin bilançosuna dair özet veriler de açıklandı.

“İşletmemiz mali olarak sağlam kalmaya devam edecek. FalconX’in borç-özsermaye oranı sadece %4. Bilançomuzun ise %80’i ABD kanunlarına tabii bankalarda saklanıyor.”

Batan Diğer Şirketlerle Bağımız Yok!

Bu yıl yaşadığımız kripto fırtınasında tek iflas eden şirket FTX olmadı. FalconX, batık borsanın yan şirketi Alamenda Research, ticaret girişimi Genesis ve kripto borç platformu BlockFi ile herhangi bir bağlantılarının olmadığını bir kez daha belirtti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!