MEXC
sikayetkripto
Merkez Bankası Başkanları Bitcoin Hakkında Konuştu! BTC Powell’a Tepki Verdi!
Merkez Bankası Başkanları Bitcoin Hakkında Konuştu! BTC Powell’a Tepki Verdi!

Faiz Kararının Ardından FED Başkanı Jerome Powell Konuşuyor: İşte Satırbaşları ve Bitcoin’in Tepkisi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED’in 50 baz puan faiz artışı kararının yazılı bir şekilde açıklamasının ardından Başkan Jerome Powell ekran karşısına çıktı. İşte Powell’ın açıklamalarından satır başları:

Enflasyonu yüzde 2’lik hedefimize getirmeye çalışıyoruz. Hala yapacağımız çok şey var. Sıkı para politikamızı bir süre daha devam ettirmemiz gerekecek. Bu yılki hızlı sıkılaşmanın etkileri henüz hissedilmedi. Enflasyonun kalıcı olarak düştüğüne ikna olabilmemiz için daha fazla kanıt gerekiyor. Fed üyeleri enflasyon risklerinin gelecek dönemde yukarı yönlü olduğunu düşünüyor. Bir sonraki toplantıda tepe noktasını yükseltmeyeceğimizi kesin olarak söyleyemeyiz, her şey verilere bağlı. Şubat ayında finansal ve ekonomik koşullara göre bir karar vereceğiz. Veriler kötü gelirse zirve değer yukarı hareket edebilir ancak aynı şekilde enflasyon verileri zayıf gelirse aşağı da hareket edebilir. Soru: Önümüzdeki dönemdeki faiz artırım hızları nasıl olur? Powell: Bu yıl boyunca enflasyonun ne kadar kalıcı olduğunu gördük. Şubat kararını elimize gelen verilere göre yapacağız. Bu sebeple henüz faizler nereye kadar çıkacak sorusunun cevabını veremeyiz.

Fed Başkanı #Powell: Enflasyonu yüzde 2'lik hedefimize getirmeye çalışıyoruz. Hala yapacağımız çok şey var.

— Bitcoin Sistemi (@bitcoinsistemi) December 14, 2022

Faiz kararının ardından düşüş göstererek 18.000 doların altına inen Bitcoin (BTC) fiyatı Powell’ın konuşması sırasında şu şekilde hareket etti:

BTC fiyatının konuşma sırasında hareketini gösteren grafik.

FED‘in 2023 için medyan faiz tahmini %5.1 2024 için ise %4.1 oldu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Bitcoin'in (BTC) İlk Tepkisi!

FED Saat 22:00’de 50 Baz Puanlık Bir Faiz Artışı Yapmıştı

FED, 50 baz puan faiz artışı haberini şu ifadeler ile duyurmuştu:

“Son göstergeler harcama ve üretimde ılımlı bir büyümeye işaret etmektedir. Son aylarda istihdam artışları güçlü seyretmiş ve işsizlik oranı düşük kalmıştır. Enflasyon, pandemiyle ilgili arz ve talep dengesizliklerini, yüksek gıda ve enerji fiyatlarını ve daha geniş fiyat baskılarını yansıtacak şekilde yüksek seyretmeye devam etmektedir.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü savaş büyük insani ve ekonomik sıkıntılara neden olmaktadır. Savaş ve ilgili olaylar enflasyon üzerinde yukarı yönlü baskıya katkıda bulunmakta ve küresel ekonomik faaliyetler üzerinde baskı yaratmaktadır.

Komite, uzun vadede azami istihdam ve yüzde 2 oranında enflasyon hedeflemektedir. Bu hedefleri desteklemek amacıyla Komite, federal fon oranı için hedef aralığını yüzde 4 1/4 ila 4-1/2’ye yükseltmeye karar vermiştir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!