Ethereum’un Kurucu Ortağından SEC Açıklaması: ‘Tüm Davalarda Mantık Kazanacak!’
Ethereum’un Kurucu Ortağından SEC Açıklaması: ‘Tüm Davalarda Mantık Kazanacak!’

Ethereum’un Kurucu Ortağından SEC Açıklaması: ‘Tüm Davalarda Mantık Kazanacak!’

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in CEO’su Joseph Lubin, ABD’li düzenleyicilerin merkeziyetsiz protokollerin, Blockchain’in ve kripto para birimlerinin ABD’nin felsefesiyle uyumlu olduğunu göreceklerini söyledi.

Ethereum’un Kurucu Ortağı, SEC’in Kripto Firmalarıyla Olan Yasal Savaşlarında Mantığın Galip Geleceğini Söylüyor

ABD SEC, çoğu kripto tokeninin menkul kıymet olduğunu ve kripto firmalarının bunları satmadan önce düzenleyiciye kaydettirmeleri gerektiğini iddia ederek kripto firmalarıyla yasal savaş içinde.

Lubin bugün verdiği röportajda SEC davalarında, “İnternet, web ve kriptografi gibi önceki teknolojilerde olduğu gibi, mantığın galip geleceğini tahmin ediyorum” dedi.

Aynı zamanda blockchain teknoloji şirketi ConsenSys’in CEO’su olan Lubin, “Amerika, merkeziyetsiz protokollerin, Blockchain’in ve kripto para birimlerinin ABD’nin felsefesiyle uyumlu olduğunu görecek ve bence dünyanın geri kalanının çoğu da bunu takip edecek” dedi.

SEC, 2020 yılında Ripple ve kurucu ortaklarına, yerel kripto para birimi XRP’yi SEC’e kaydettirmeden satarak menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Huobi, Yeni Uluslararası Kimliği ”HTX’i” Tanıttı!

Bu arada SEC, Coinbase’i Haziran ayında kayıtsız bir borsa ve komisyoncu işletmekle suçladı. Aynı ay, Binance çeşitli menkul kıymetler yasası ihlalleri nedeniyle suçlandı.

SEC başkanı Gary Gensler, Nisan ayında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne verdiği yazılı ifadede “Kripto tokenlerin büyük çoğunluğu menkul kıymettir,” diyerek kripto tokenlerin bu durumda SEC’e kaydedilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Mart ayında Lubin verdiği röportajda, Ethereum’un bir menkul kıymet olarak görülmesi yerine petrol gibi bir emtia olarak görülmesi gerektiğini söyledi. O zaman “İnsanlar kâr beklentisiyle varil petrol satın alıyor” demişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!